Zpráva z tůňky

Po dvou letech jsem se vrátil k mé oblíbené zapomenuté tůňce. Důvod návratu byl jasný – chytit jednoho ze dvou největších lysců, kteří tuto tůň obývají a oba se již čtyři roky nikomu nepodařili ulovit. Jako nástrahu jsem zvolil na dva pruty 16mm V-pops v růžové barvě a na třetí prut 16mm elite strawberry, vše jsem den předem nechal v dipu a před náhozem ještě obalil v gelu elite strawberry.

Zpráva z tůňky

Video ke zprávě:

Po dvou letech jsem se vrátil k mé oblíbené zapomenuté tůňce. Důvod návratu byl jasný – chytit jednoho ze dvou největších lysců, kteří tuto tůň obývají a oba se již čtyři roky nikomu nepodařili ulovit. Jako nástrahu jsem zvolil na dva pruty 16mm V-pops v růžové barvě a na třetí prut 16mm elite strawberry, vše jsem den předem nechal v dipu a před náhozem ještě obalil v gelu elite strawberry. Podotýkám, že se nejedná o vodu svazovou a tak jsem si lov na tři pruty dovolit mohl. Tři dny jsem místa předkrmoval výše zmiňovanými kuličkami a hlavně jsem vždy přidal několik hrstí 15mm carptrack aminopellets.

První noc přišel záběr z uličky mezi rákosovým polem na V-popku a já dostal na podložku šupináče 64cm, kterému říkáme Bělouš, protože jako jediný kapr z tůně, nemá typické tmavé zbarvení. Druhou noc jsem dostal záběr opět na V-pop a na konci byl jeden z kaprů, pro které jsem na tůň přijel. Nádherný lysec s rozházenými šupinami po těle. Byl jsem neskutečně šťastný, že jsem ho po čtyřech letech ulovil znovu.

Po něm zabral ještě menší, ale za to nádherný řádkáč na jahodu. Rád jsem si na tůňce odpočinul a nabral energii při úplně jiném stylu chytání, než normálně provozuji a určitě se zase někdy rád vrátím. Zapomenuté tůňky jsou pro mě něčím opravdu výjimečné. Z mého pobytu u tůňky jsem natočil video a tak Vám přeji příjemnou podívanou. Za ct-exil Ondra Křížek.

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.