Zpráva z Labe a jiné

Zdravím vás! Po dlouhé době jsem se dostal k sepsání zprávy od vody. Poslední dobou jsem byl hodně pracovně vytížený. Mnoho času věnuji také natáčení dalších dílů pořadu Carp Time a na samotné rybaření mi moc času nezbývá. Přesto jsem se během posledních měsíců několikrát „utrhnul“ k mé milované řece, kde si mi podařilo pár pěkných ryb pochytat.

Zpráva z Labe a jiné

Zdravím vás! Po dlouhé době jsem se dostal k sepsání zprávy od vody. Poslední dobou jsem byl hodně pracovně vytížený. Mnoho času věnuji také natáčení dalších dílů pořadu Carp Time a na samotné rybaření mi moc času nezbývá. Přesto jsem se během posledních měsíců několikrát „utrhnul“ k mé milované řece, kde si mi podařilo pár pěkných ryb pochytat.

S blížícím podzimem jsem začal měnit místa a snažil se jít kaprům naproti. Výborným pomocníkem by bylo boilie Crawfish, které prokázalo na řece skvělé výsledky již během prvního testování v loňském roce. Nepodařilo se mi na něj ulovit žádného obra, ale záběrů jsem měl hodně a o jednu patrně velmi slušnou rybu jsem bohužel přišel. Trvalo mi hezkých pár dní, než jsem byl schopen na ten souboj zapomenout

Někdy na konci září mi poslal Max Nollert testovací vzorek nově upraveného boilies Uncle Bait Extra Strong. Oproti původní verzi byly použity jiné a ještě kvalitnější esence, na jejichž výběru si dali během testování Max s Julianem hodně záležet a ještě doplnili skvělé Liquid Amino. Sám jsem nečekal, že výsledky budou tak skvělé! Na nový Uncle Bait Extra Strong jsem během října rybařil na pěti různých úsecích Labe. Většinou se jednalo pouze o několikahodinové vycházky spojené s natáčením, ale dostal jsem se i na 2–3 dny. Na všech úsecích se mi na tuto novou kuličku podařilo ulovit kapry a to ve chvíli, kdy všechny pruty mých kolegů mlčely! Zajímavý byl i váhový průměr, protože kdybych ho měl shrnout, bylo by to určitě přes 10kg. Největšími kapry byly lysci 16.50kg, 14.50kg, krásná labská kulička 14kg a šupík přes 13kg. Tahle růžová koule je úplně jiná, než většina na Labi používaných. Neobsahuje rybí moučky, zajímavá je i její výrazně růžová barva. Myslím si, že mnoho ryb, které jsou pod celoročním tlakem mohou tomuto neokoukanému boilie podlehnout. Nový Uncle Bait ještě letos určitě neřekl poslední slovo a budu ho používat i během zimního chytání.

Na konci října se mi také po velmi dlouhé době podařilo na pozvání kamarádů vyrazit na jednu svazovou pískovnu. Na stojáku jsem hodně dlouho nelovil a tak jsem se těšil i na to, že si daleko zaházím. Bohužel ryby vůbec nespolupracovaly a mně se, až poslední večer po vydatném děšti podařilo na boilie Elite ulovit šupináče s hmotností přes 15kg. Kromě něj se mi podařilo chytit ještě několik menších ryb a to i na tzv. Chod Rig, který jsem používal vůbec poprvé.

Pevně věřím, že mi počasí i volný čas podaří dostat se k vodě i během následujících měsíců. Zimní rybaření mám snad úplně nejraději.

Přeji vám všem hodně krásných úlovků.

David Fořt – Imperial Baits CZ/SK

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.