Znovu a stále krásný aneb záchranná akce

Sv. Petr mi dopřál naprosto nevšední a úžasný zážitek. Vyrazil jsem pouze na denní vycházku na svazový písáček, kde se snažím zmapovat pro mě naprosto neznámou místní kapří populaci. Kolem 12:45h se mi rozjíždí levý prut. Ryba si to okamžitě namířila tam kam neměla, utáhl jsem brzdu a na tvrdo jsem se jí snažil otočit a bohužel bez výsledku. Kapr zajel za kořeny a další bordel u ostrůvku po pravé straně.

Znovu a stále krásný aneb záchranná akce

Sv. Petr mi dopřál naprosto nevšední a úžasný zážitek. Vyrazil jsem pouze na denní vycházku na svazový písáček, kde se snažím zmapovat pro mě naprosto neznámou místní kapří populaci. Kolem 12:45h se mi rozjíždí levý prut. Ryba si to okamžitě namířila tam kam neměla, utáhl jsem brzdu a na tvrdo jsem se jí snažil otočit a bohužel bez výsledku. Kapr zajel za kořeny a další bordel u ostrůvku po pravé straně. Chvíli jsem zkoušel, zda z té vázky nevyjede a bez výsledku. Zkoušel jsem i zabrodit, ale nestačil jsem a plavat s prutem v ruce jsem riskovat nechtěl. Nikde ani noha, a tak jsem musel zavolat přítele na telefonu „David Fořt“, který doprovázen svou manželkou řidičkou neváhal a přijel více než 30km s člunem. Já i kapr jsme měli štěstí, že šťastná montáž držela jako kotva a ani fluroclear 0,30mm propletený skrze kořeny nepraskl a vydržel další hodinu do příjezdu Davida. Rychle jsme skočili na člun a David se bez váhání vrhá do vody vyprošťovat vlasec. Než jsem se stihl rozkoukat a rozdýchat vzniklou situaci, David už rve kořeny z úpatí ostrova a naskakuje zpět na člun. Následuje famózní zdolávačka z člunu, kdy nás ve dvou kapr solidně vláčel na člunu s kýlem po hladině. Po neskutečném boji, kdy i 3,5lb prut se skláněl až k hladině mi David podebral nádherného extrémně bojovného lysce.

Po rychlé fotce a důkladném ošetření pouštíme rybu zpět. Po stažení fotek a poslání několika přátelům mi píše Luděk Štangl. „Hele diť to je stejnej kapr cos ho chytl před 14 dny.“ Nevěřícně zírám na obě fotky. Nevím, zda mě to má těšit nebo naopak mrzet. Ne nevadí mi, že jsem znova po 14dnech chytl stejnou rybu, ba naopak. Souboj byl diametrálně odlišný od toho minulého, tentokrát prostě prohrát nechtěl. Za co jsem ale rád, je skutečnost, že to kapr neuřízl a nám se ho podařilo osvobodit a bude v poklidu žít dál a v budoucnu dělat radost i jiným. Tento krásný kapřík si zobl Crawfish 20mm.

Za IB šťastný Pulčík

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.