Závodní tažení

Zdar IBčka, zasíláme s Tomášem report ze závodu – Poděbradský kapr maraton, který se konal minulý týden. Jelikož jsem se tohoto závodu účastnil již po třetí a Tomáš jako můj dlouholetý labský parťák poprvé, byli jsme plni očekávání na den D. Už před závodem mě Tomáš ukecal, že místo vylosuji já, neboť hned vím, co nás čeká.

Závodní tažení

Zdar IBčka, zasíláme s Tomášem report ze závodu – Poděbradský kapr maraton, který se konal minulý týden. Jelikož jsem se tohoto závodu účastnil již po třetí a Tomáš jako můj dlouholetý labský parťák poprvé, byli jsme plni očekávání na den D. Už před závodem mě Tomáš ukecal, že místo vylosuji já, neboť hned vím, co nás čeká. Losovat jsem šel jako čtvrtý, což byla dobrá pozice, ale horší bylo, že jsem vylosoval lovné místo s číslem 2! Místo, kde se v minulosti chytlo minimum kaprů, všude hloubka od 8–13m a kousek ostrova, vzdáleného cca 180m, před námi.

Během přejíždění na místo jsem si nadával co to šlo, ale na druhou stranu zamakáme a uvidíme. Po příjezdu skrz pískovnu, kde nás vítala třídička, která maká od 6:00 do 22:00 jsme okoukli terén a začali upravovat schody, abychom mohli dát čluny na vodu a jet zmapovat dno. Jak jsem již psal, hloubka, bláto, potopené stromy a pařezy, jedna zabahněná lavice a část ostrova s džunglí okolo v podobě spadaných větví, starých pařezů a všeho možného. Hned jsme věděli, že dostat lepší rybu bude nadlidský výkon. Krmení, na které jsme vsadili se skládalo z amino pelet 4mm a 15mm, dále pak boilie Fish 16mm a 20mm, boilie explosiv stickmix 16mm a 20mm. Zároveň se tak staly i naší nástrahou, což jsme doplňovaly různými V-popy bílé, růžové a zelené barvy ve velikostech 10mm a 16mm, které jsme zalévali EO black pepper a EO bannana.

Po dvou dnech bez bodované ryby, kdy nás zavíraly sousední týmy a bezhlavého sypání desítek kilogramů krmení bez jakéhokoli účinku jsme s Tomášem nasedli do člunu a jeli znova zmapovat dno a omrknout terén kolem ostrova. Pochopitelně jsme s sebou vzali i největšího pomocníka a to je olovnice, kterou jsme zkoušeli najít tvrdé dno bez zapáchajícího bahna. Nakonec jsme místa našli dvě a oproti jiným týmům vsadili na hrstkovou metodu, tzn. položit montáž a pouze dvě hrsti boilie a amino pelet. Již po dvou hodinách dostáváme pár záběrů, ale neúspěšně, neboť ryby okamžitě končily ve větvích kolem ostrova. Najednou říkám Tomovi “chtělo by to šňůry a zkoušet je otáčet ze břehu”. Odpověď zněla, že má dvě cívky s visible touch. Každý jsme stáhli prut od ostrova, vlasce vyměnili za šňůry, které byly zakončeny super odolným šokovým vlascem shock-it 0,70mm což se ukázalo jako správné řešení a my na rozdíl od sousedních týmů tahali ryby. Neříkáme, že jsme chytli každou, to vůbec ne, ale najednou jsme ze spodních pater lezli pomalinku nahoru, až jsme se najednou ocitli v první pětce týmů.

Makali jsme ve dne v noci a cítili šanci na pomyslnou bednu. Boilie Fish s pepřovou plovkou doslova válcovalo týmy z obou stran a my jen převáželi a čekali na další záběr. Byli jsme si jisti, že zde sehrála velkou podstatu kvalita krmení, které jsme použili, i taktika krmení kterou jsme zvolili. Ze všech ryb teklo pouze boilie Fish a amino pelety. Horká místa, která jsou každoročně na stupních nejvyšších, nezklamaly ani tentokrát a týmy na nich sedící také jezdili co to šlo. Nakonec jsme celkem nachytali 21 bodovaných kaprů s celkovou váhou 99,11kg, dále pak 6 nebodovaných kaprů a jednoho jesetera. Ztratili jsme 30 ryb což ve finále rozhodlo. 90% záběrů přišlo na Fish 20mm+bílá V-pop 16mm v esenci black pepper. Zbylé záběry byly na 16mm explosiv stickmix + zelená V-pop 10mm v esenci bannana. Největší kapři měli 9,90kg a 8,19kg. No a jak to dopadlo…? Výhra sektoru a celkové 4.místo, které nám uteklo o 7kg a druhé o 13kg. Byl to skvělý závod, vyrovnaný až do konce a my se za rok opět těšíme.

Za IB team Jaromír „Jarmil“ Pulda a Tomáš Popelka

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.