Září na pískovně

Pozdě, ale přeci jsem se dostal k napsání reportu z mé podzimní týdenní výpravy. Byl první zařijový týden, a já spolu s mým kolegou, jsme vyrazili na jednu soukromou pískovnu ve středních Čechách.

Září na pískovně
Pozdě, ale přeci jsem se dostal k napsání reportu z mé podzimní týdenní výpravy. Byl první zařijový týden, a já spolu s mým kolegou, jsme vyrazili na jednu soukromou pískovnu ve středních Čechách. Nikdy jsme zde nerybařili, a tak jsme byli hodně zvědavý, jaká tajemství tato krásná voda ukrývá…
Cesta nám uběhla rychle s hudebním doprovodem AC blesk DC :D. Po rozbalení veškerého „harampádí“ na týdenní rybařinu, přišel čas na vyhledání a označení nejzajímavějších míst na dně jezera. Prvotní zákrm pro kapříky se skládal z partiklu, pelet a boilies. Pro nás zase grilovaná krkovička ;). Po pár pivech usuzujeme, že nahodíme až ráno. Asi nemá cenu popisovat každý úlovek, protože jich bylo opravdu hodně a stejně si všechny ani nepamatuju. Každopádně ryby spolupracovaly od prvního dne, byly ve skvělé kondici a žádný metr silonu nedávaly zadarmo. Co víc si přát!
Jednu historku z výpravy opravdu nezapomenu. Asi třetí den si po vydatném obědě sedíme v křesílkách a relaxujeme. Znáte to – nohy nahoru, pívo, sluníčko, pohoda, ale jen né jazz! Po chvilce upadám do říše snů a nechal si zdát o brunetě s předníma nárazníkama číslo 4 ;). Zrovna, když šlo na nejlepší, tak mě probudil brutální hukot. „Tady někde kolem jezdí vlak, ptám se kolegy?“ A během chviličky se zvedá vítr a krupobití jak z katastrofickýho filmu bylo na světě. Naštěstí netrvalo dlouho a hlavně všechno vybavení vydrželo…
Ale zpátky k úlovkům… Celkem jsme za 6 dní lovu pochytali 91 zdravých a krásných kaprů. Nějvětší z nich: 15,80 kg, 15,50 kg, 15,10 kg, 14,90 kg… Návazce jsem používal ze šnůrky Strip-X 25 lbs a háčky Centurion 2000 vel. 6.. Nástrahy z dílny Maxe Nollerta – Monster-Liver, Monster´s Paradise, Elite-Strawberry v kombinaci s L-P paste. Vyzkoušel jsem i novinku Crawfish, která šlapala také velmi dobře. Výpravu zpětně hodnotím jako velmi vydařenou a určitě se sem v budoucnu ještě podívám ;).

S přáním bohatých úlovků v roce 2016… Martin Kamp

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.