Zahájení s „banánem“

Je první dubnový týden a já jsem poprvé v tomto roce vyrazil k vodě na necelé tři dny. V pátek mi přichází objednané zboží Imperial Baits od Davida. Objednal jsem si na zkoušku novinku boilies Banana Cold Water 20 mm spolu s banánovou esencí a dále již vyzkoušený boilies Monsters Paradise také ve verzi Cold Water 16 mm, na který jsem měl v klasické verzi mnoho nachytaných kaprů. Zalíbili se mi malé plovoucí boilies Vpops 10 mm zelené barvy.

Zahájení s „banánem“
Je první dubnový týden a já jsem poprvé v tomto roce vyrazil k vodě na necelé tři dny. V pátek mi přichází objednané zboží Imperial Baits od Davida. Objednal jsem si na zkoušku novinku boilies Banana Cold Water 20 mm spolu s banánovou esencí a dále již vyzkoušený boilies Monsters Paradise také ve verzi Cold Water 16 mm, na který jsem měl v klasické verzi mnoho nachytaných kaprů. Zalíbili se mi malé plovoucí boilies Vpops 10 mm zelené barvy. Předem jsem si nadipoval boilies s Vpops v totožných esencích, aby byly co nejvíce atraktivní.

V pondělí přijíždím v podvečer k vodě. Měl jsem v plánu chytat na mělké části jezera. Nečekaně byla všechna místa volná. Vybírám si jedno v zátoce, v níž nechytal nikdo. Jako první si vždy připravuju člun a jedu hledat na vodu ideální místa a dávám bójky. Tentokrát nebylo moc co vymýšlet. Jednalo se o část jezera bez výraznějších členitostí dna. Umisťuji bójku na největší lavici v 5 m hloubce, téměř všude v zátoce je kolem 6 m. Teplota vody na hladině ukazovala na echolotu 8 st. Na zakrmené místo k bójce zavážím na člunu oba pruty. Na jeden dávám na vlasový přívěs pod háček půlku ořezaného 20 mm boilies Banana Cold Water se zelenou 10 mm Vpopkou v banánové esenci. Na druhý prut dávám 16 mm boilies Monsters Paradise Cold Water se zelenou 10 mm Vpopkou v esenci Monster.

Celé třídenní chytání bylo jako přes kopírák. Kapří aktivita byla největší ihned po setmění zhruba do půlnoci. Podařilo se mi docílit celkem 8 záběrů a z toho 7 kaprů se podívalo až k lodi. Poslední noc na novinku Banana Cold Water zabral šupináč o délce 95 cm a vážil 15 kg. Boilies ve sladkých příchutí nemám zrovna moc v oblibě, protože na něj mívám v porovnání se „smrady“ o hodně méně záběrů, ale banán mě velmi mile překvapil a těším, čím překvapí příště a bude to snad brzy.

S pozdravem Martin „Čuďa“ Navrátil

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.