Vyslyšené přání z labe

Vyslyšené přání z Labe Tentokrát jsem nepodnikl výpravu ani na stoják, ani na pískovnu, protože tam mám již letos splněno, ale má cesta směřovala k největší, majestátní a na druhou stranu velmi těžkou a zrádnou vodu, která umí potěšit, ale umí i zasadit velmi tvdé údery. Jedná se samozřejmě o řeku Labe. Navštívil jsem místo, ze kterého jsem chytal zcela poprvé, ale vím o něm, že ukrývá své poklady. Taktiku jsem měl naprosto jednoduchou.

Vyslyšené přání z labe

Vyslyšené přání z Labe Tentokrát jsem nepodnikl výpravu ani na stoják, ani na pískovnu, protože tam mám již letos splněno, ale má cesta směřovala k největší, majestátní a na druhou stranu velmi těžkou a zrádnou vodu, která umí potěšit, ale umí i zasadit velmi tvdé údery. Jedná se samozřejmě o řeku Labe. Navštívil jsem místo, ze kterého jsem chytal zcela poprvé, ale vím o něm, že ukrývá své poklady. Taktiku jsem měl naprosto jednoduchou. Zavézt bojku u které masivně zakrmím a nechám to už na Monster Liveru, ať odvede svou práci a já si mezi tím budu užívat krásné přírody a klidu. Pod háčky Centurion 2000 jsem pověsil Monster Liver 20 mm a nechal to osudu. Moji přátelé Máchal a Ondra měli stejnou taktiku a od mého příjezdu jim chodily záběry velmi často a dá se říci, že jsem se s focením nezastavil. Problém byl, ale v tom, že já jsem bohužel neudělal jediné pípnutí až do posledního dne, co jsme u Labe byli.

Minulý rok jsem na tomto úseku dostal na boilies Monster Liver svého osobáka v šupináčích a co jsem měl za cíl z Labe teť bylo více než jasné. Toužil jsem chytit velkého lysce, protože světe div se! Za 5 let co navštěvuji Labe, mám sice hodně velkých ryb z této řeky, ale ani jednoho, jediného lysce jakékoli velikosti. Cíl byl jasný! U bojky jsem i poslední den hodně zakrmil. Rozházel jsem do prostoru cca 2 kg Monster Liveru a 2 kg amino pelet 16 mm. Kluci poslední den opět bodovali a hlavně Máchal, ze kterého jsem měl velikou radost. Moc jsem mu přál,aby si chytil prvního kapra v životě z Labe. A jak dopadl? Opravdu skvěle! Dostal jich hned 5! Celkově kluci dostali 11 kaprů a všichni kapři byli šupináči, takže super,ale klacky po proudu dolů mlčely bez pípnutí.

Užíval jsem si poslední den odpoledního kafíčka, když v tom Ondra vstal a zařval…….ty krásko máš ho tam! Vůbec sem o tom nevěděl. Pípák jsem vůbec neslyšel možná tím, že jsem byl už smířený s tím, že jsem tentokrát vybouchl. Prut jsem měl ohnutý, stojan se nakláněl……ale držel! Vlétl jsem do vody, vzal MK III do ruky a oznámil Ondrovi, že pro něj musíme zajet člunem. Oznámení bylo zcela zbytečné, protože už dávno na mě řval NASKOČ SAKRA Dojeli jsme rybu, na hladině se ukázal fantastický Labský lysec a bylo hotovo! Další úkol splěn a já byl opravdu šťastný, protože si letos štěstí vybírám opravdu zatím všude, kde chytam.

Teť už mé kroky budou dá se říci směřovat jen k řece Vltavě, protože mám další cíle vytyčené právě tam a doufám, že se brzy zase ozvu, ale tento cíl bude opravdu těžký . Sakra budu potřebovat dost Livra , fakt dost Livra! Tak se mějte……….. Honza Chvapil

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.