Velké vzpomínky na zázračný srpen

Vyrazil jsem na ryby s vidinou velkého testování novinky od IB Crawfish. Proti této novince jsem nasadil můj oblíbený Monster-Liver a byl jsem zvědav, co se bude dít.

Velké vzpomínky na zázračný srpen
Vyrazil jsem na ryby s vidinou velkého testování novinky od IB Crawfish. Proti této novince jsem nasadil můj oblíbený Monster-Liver a byl jsem zvědav, co se bude dít.
První dny mého lovu byly ve znamení neskutečných veder atakujících hranici 40 stupňů. Na rybačku jsem měl vyhrazeno poměrně hodně času, a tak jsem nikam nespěchal a v klidu si připravoval a promýšlel svojí taktiku. První dny jsem začal rozjíždět lovné místo směsí partiklu, převážně cizrnou a kukuřicí. Do této směsi jsem přidával IB pelety a průběžně střídmě přikrmoval boilie. Mým úmyslem bylo nejprve místo rozjezdit a až následně začít selektovat větší ryby.
V průběhu prvních dní mě na několik nocí navštěvuje kolega Lukáš Pulec a společně chytáme několik menších, ale přesto krásných kaprů. V průběhu 3 dnů teploty prudce klesly až o 20 stupňů a začalo vydatně pršet. To mělo za následek zvýšení průtoku a prvotní rozpačitost kapří osádky. I přes prudce se měnící průtok se nám podařilo chytit několik krásných ryb. Povedené setkání plné grilování a testování tousteru RidgeMonkey bohužel muselo pro kolegu Lukáše poměrně brzo skončit a vydal se zpět za rodinou.
Pozn. Pulec: Fiam mě nenásilnou formou učil popíjet jeho speciální FiamCoffe drip, který připravoval opravdu s citem . Díky kámo. Potrpím si na dobrou kávu a už jsem nepředpokládal, že kdy polknu něco jako rozpustné, ale v tvojí speciální úpravě je opravdu jedinečné :-D a stojí za vyzkoušení.
Po stabilizaci teploty začíná konečně moje taktika naplno fungovat. Začínají chodit kapři přes 10kg. Během následujících hodin zdolávám na Monster-liver dva krásné karpy a to lysce 14kg a šupíka 14,50kg. Crawfish zůstává bez velké aktivity, aby 7. dnem potvrdil, že čeká na velké ryby. Na Crawfish začínají chodit kapři v rozmezí 10–13kg a jako velká odměna poslední den přichází double. Crawfish potvrzuje svojí váhovou převahu a podebírám kapra s váhou 17kg. Hned za ním skončí v podběráku kapřík 12,5kg na Monster-Liver.
PS Pulec: Výprava s Fiamem pro mě byla nevšedním zážitkem. Hodiny a hodiny strávené probíráním různých kapřích storek a taktik mě ani po 3 dnech nepřestávalo bavit. Jeho zprávu vkládám jako šperk tohoto roku, která si zaslouží pozornost. Několik měsíců ležely fotky v šuplíku a až nyní přišel ten pravý kouzelný čas před vánočními svátky zavzpomínat a tak trochu imaginárně uzavřít Fiama a mojí rybářskou sezónu. Přejeme všem krásné prožití svátků Vánočních a maximálně úspěšnou kaprařskou sezónu 2016.

Fiam a Pulec

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.