Velikonoce u vody

Kvůli tání sněhu na horách a deštivému počasí se natolik zvedl průtok vody na řece, že jsem místo chytání na mém oblíbeném musel zvolit jinou variantu. Rozhodl jsem se proto vyrazit na stoják. Svazová pískovna, kterou jsem měl v plánu, byla už ale bohužel obsazená.

Velikonoce u vody
Zavolal jsem tedy kamarádovi, který vlastní malou klubovou vodu kousek od místa, kde bydlím. Měl jsem radost, když mi řekl, že tam má přes svátky volno. Hned brzy ráno po práci vyrážím s úmyslem zdržet se u vody do neděle.
Dobře tuto vodu znám. Už pár let sem občas zajedu. Vzal jsem si sebou dva druhy boilie – Cold Water Monster Liver a Cold Water Banán, novinku pro letosni rok o průměrech 20mm. Rozkrmil jsem si dvě lovná místa směsí boilie a aminopelet 4 a 15mm. Místa jsem zvolil mezi popadanými větvemi a stromy. Hloubka je tu kolem 80cm a kvůli vrstvě bahna jsem si musel nachystat nástrahu s dipovanou banánovou plovkou 16mm. Jako obvykle jsem ještě přidal PVA s drtí boilie a 4mm animopelet, které jsem zalil Carptrack Liquidem. Pro větší atraktivnost návnady jsem přidal i banánový dip a power powder.

Po 3 hodinách jsem se dočkal prvních záběrů. První úlovky byly kapří miminka, ze kterých banán tekl proudem :-) Kdybych se měl rozepisovat víc, bylo by to na celý den, takže to zkrátím :-) Za ty dva dny se mi povedlo z vody dostat 13 kaprů ve váhové kategorii od 5 kg a celá víkendová akce byla završena krásným širokým lyscem 15,1kg. Kapr byl krásnou velikonoční tečkou mé výpravy. S dobrým pocitem jsem se v neděli sbalil a vyrazil domů ke své rodině :-)

Za Team Imperial Baits Tomáš Popelka

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.