Urban fishing v Praze s IB

Zdravím Vás z centra Prahy, kam jsem se taky vydal rybařit. Místo padlo na Pražskou náplavku, kde to mám nejraději. Po příjezdu na místo nerozbaluji věci, ale koukám, jestli se někde na hladině ukáže aspoň nějaká aktiva. Bohužel se nic nedělo, tak jsem vlezl na jiné místo. Jako návnadu jsem použil carp amino pelety, které jsem zalil dipem crawfish a udělal si pořádné pva. Jako nástrahu jsem použil 20 mm kuličku craw fish a na druhý prut také boilie s příchutí Banana ve verzi cold water v 16 mm.

Urban fishing v Praze s IB

Ahoj rybáři! Zdravím Vás z centra Prahy, kam jsem se taky vydal rybařit. Místo padlo na Pražskou náplavku, kde to mám nejraději. Po příjezdu na místo nerozbaluji věci, ale koukám, jestli se někde na hladině ukáže aspoň nějaká aktiva. Bohužel se nic nedělo, tak jsem vlezl na jiné místo. Jako návnadu jsem použil carp amino pelety, které jsem zalil dipem crawfish a udělal si pořádné pva. Jako nástrahu jsem použil 20 mm kuličku craw fish a na druhý prut také boilie s příchutí Banana ve verzi cold water v 16 mm.

Ke každé montáži jsem dal pva a nakobroval asi kilo boilie do prostoru. První den se nic nedělo, druhý den jsem se vydal na jiné místo, kde jsem použil stejné nástrahy a opět nakobroval kilo boilie do prostoru. Po šesti hodinách dostávám opatrný záběr, kdy se přilepil swinger na prut a nic se nedělo. Nakonci byl cca 60 cm kapr, který se nechal v klidu navést do podběráku a byl můj . Udělal jsem fotku a up s ním zpátky do vody. V tom se mi rozjíždí prut druhý, kapr bral vlasec po metrech a když jsem vzal prut do ruky, cítil jsem slušnou rybu. Po pár metrech jsem cítil, jak vlasec o něco drhne, povolil jsem a v zápětí mi kapr upadl z háčku.

Byl konec listopadu a tudíž, jak všichni víme, je dovoleno chytat jen do 18:00. Přesně v 17:59, kdy jsem koukal na hodiny, se mi brutálně roztočila cívka a kapr si to štrádoval do vázky, kde jsem ztratil i kapra před tím. Nedal jsem mu ani metr – buď se vypne, nebo bude můj. Vše dobře dopadlo . Povedl se nádherný šupináč, který mi udělal neskutečnou radost. Nejspíš jsem byl slyšet až u Pražského hradu. Kapříkům nejvíce chutnalo boilie crawfish, které jsem si taky na první pohled velmi oblíbil na rychlé chytání.

Toto byl můj poslední kapr sezóny a všem slušným rybářům přeji šťastný nový rok a co nejvíce strávených chvil u vody. Za IB a Exil – Jiří Moc

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.