Upocená snaha

Zdravím všechny IBčka, první srpnový týden jsem strávil na jedné 17ha svazové pískovně, kde je enormní tlak a boj o místo. Zprvu se mi do toho vůbec nechtělo a ke všemu ještě ty kremační teploty. Nakonec jsem se nechal ukecat a po hodině a půl jsem byl na místě, které mi držel známý.

Upocená snaha

Vodě jsem naměřil 28stupňů a jelikož se jedná o mělkou pískovnu, tak se teplota nijak neměnila. Na 50–60m se nacházela velká kamenná hrana na kterou jsem nakobroval pár kuliček Osmotic Spice 20mm a pár kuliček Fish 20mm. Abych místo více „rozjel“ použil jsem ke vnadění ještě řepku a Amino pelety 15mm to vše zalité Fish olejem a zasypané Carptrack Powderem a jako třešničkou na dortu byl Power Powder Banana. Po dvou dnech jsem měl na kontě cca 5 ryb do 60cm. Sice bojovníci, ale né to, co by mě nadchlo. Záběry chodily na samotnou 20mm kuličku Osmotic Spice a tak jsem ji doplnil o Flying pop-up bannana 16mm a hned třetí den ráno se dostavil slušnější kapr do 9kg pri 83cm.

Už jsem byl spokojenější, ale stále mě zaráželo, proč mlčí pravý prut s nastraženou 20mm Fish kuličkou.. Vzal jsem hrst a dokobroval jsem Fishku lehce za kamennou hranu a čekal , co se bude nebo nebude dít. V pravé poledne v tom největším pařáku se to konečně rozjelo a............ na konci sumec 85cm s břichem narvaným Fish boilie. No řval jsem nasr..... naštvaností a tak jsem Fishku doladil bílým V-popem 16mm v esenci Black pepper. Mezitím jsem mel na Osmotic Spice další dorostence do 60cm a já stále očekával rybu nad deset. Od každé příchutě jsem dokobroval 10 kuliček a šel spát s tím, že to risknu a nechám to tam ležet přes noc. A ejhle, vyplatilo se. Lysec v perfektní kondici 80cm a po odečtení vážicího saku 10+ kg na Osmotic Spice+pop-up Banana. Radost na mé straně. Dokrmil jsem několik kuliček a šel v klidu spát… nebo očekávat další pěknou rybu…?? Bohužel, chytil jsem už jen pár dorostenců z toho dva měli lehce pres 70cm ale nedali se ani vyfotit jak byli poničení od zacházení předchozími rybáři. Když to shrnu, tak za 7 dní lovu jsem měl 20 záběrů. Ztoho jsem 4 ryby ztratil a jedna mi to přebrousila o hranu a na břeh se podívalo 15 ryb, což bylo v počasí které panovalo podle mě slušný výkon. Ať se v tom horku daří.

Pro IB Czech and Slovak Jaromír „Jarmil“ Pulda

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.