Tropické počasí na Tovačově

Zdravím všechny rybáře a zejména příznivce a fanoušky značky Imperial Baits. Jak již bylo dlouho dopředu známo, plánoval jsem delší akci za kapry na místní vodu na Tovačovská Jezera. Konečně nadešel toužebně očekávaný den a já se objevil na břehu štěrkovny. Jediné, co mi opravdu nepřálo, bylo počasí. Teplota vody na echolotu mi ukazovala šílených 24 stupňů!

Tropické počasí na Tovačově

To se také velmi nepříznivě projevilo na aktivitě ryb. Do toho všeho ještě velmi kolísal tlak. Nebylo to nic z toho, co jsem si představoval, ale i s tím se musí každý opravdový kaprař vyrovnat.

Po příjezdu k vodě jsem jako první postavil tábor, připravil koncové udice, krmení, předmočil řepku a vyjel na vodu vyhledávat místa k lovu, které jsem zakrmil kuličkami Elite 24mm, Elite-Strawberry 20mm a amino-peletami 4mm. Vše jsem doplnil řepkou se slovy „Tak uvidíme!!“. Po část týdne jsem však byl takřka bez jediného záběru. Začal jsem tedy přemýšlet, jestli ryba bude na mých místech přijímat potravu. Montáže jsem měl umístěné v hloubkách od 11do15m. Ačkoliv jsem místům velmi důvěřoval, ryby byly díky teplému počasí velmi letargické a nejevily o mé nástrahy zájem. V polovině týdne jsem se tedy rozhodl totálně změnit montáže i nástrahy.

Změna taktiky a krmení v malém množství se brzy projevily prvními úspěchy. Nástrahy jsem začal pokládat na zarostlé hrany s podvodní travou do 10m hloubky. Jeden prut jsem položil na čisté štěrkové lavice do hlubší vody a druhý prut do menší hloubky do trávy a čekal, co bude fungovat lépe. Zadařilo se a zanedlouho přišly první záběry. Touto taktikou jsem docílil „konečně“ prvního nočního úlovku v podobě krásného kapra. Byl jsem strašně šťastný. Scénář se poté opakoval a po zbytek výpravy tato taktika v podobě nižší dávky krmení a přesného položení montáží do míst, která jsem vždy po záběru, nebo samotném převážení dokrmoval pouze cca 30 kuličkami Osmotic-Spice 20mm a Elite 24mm, byla úspěšná.

Ačkoliv bylo počasí pro lov kaprů velmi špatné, byl jsem velmi spokojený, že se vůbec nějaké ryby podívaly na mojí podložku a mohl jsem si říct „Jsi dobrej !!“ :-) Za tento týden, kdy nás trápily teploty přes 40 stupňů jsem dokázal udělat celkem 7 záběrů. Z toho jsem bohužel o 2 velké ryby přišel ve vodních travách, to však k rybařině patří. Nepočítám záběry od vysavačů v podobě jeseterů, což je na Tovačově podle mého názoru úplně zbytečná ryba, která kaprařům způsobuje nechtěné záběry a luxuje nakrmená místa. Nejdelší ulovený měl 130cm, 14kg a zachutnala mu V-Pops v žluté barvě a esenci monster obalená pastou! Na závěr bych chtěl všem poděkovat za sledování mých příspěvků na facebooku, podporu a skvělou atmosféru u vody. Všem, co mě přijeli navštívit moc děkuji. Potěšilo mě to a ještě jednou děkuji Vám všem, bylo vás opravdu hodně. Někdy příště na Tovačově.

Ať Vám to jezdí,

s pozdravem Jiří Petržela, Imperial Baits

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.