TOPOLETO LABETO

Celou zimu jsem se těšil na to, jak si užiji jarní rybaření. Jak tomu tak bývá, když se na něco moc těšíte, realita bývá jiná. Především díky závodu na Balatonu, na který jsem se na konci dubna vyrazil, jsem přišel o pracovní dny, které jsem pak v průběhu května jen těžko doháněl.

TOPOLETO LABETO

Celou zimu jsem se těšil na to, jak si užiji jarní rybaření. Jak tomu tak bývá, když se na něco moc těšíte, realita bývá jiná. Především díky závodu na Balatonu, na který jsem se na konci dubna vyrazil, jsem přišel o pracovní dny, které jsem pak v průběhu května jen těžko doháněl. Když jsem se konečně k vodě alespoň na chvíli dostal, držela se mě balatonská smůla a o slušné ryby jsem přišel. Čas pomalu plynul a ve chvíli, kdy jsem se mohl na Labe utrhnout na více dní, byl rybolov na řece již značně komplikovaný nejprve vrbovými a záhy topolovými květy. Ti, kdo znají lov na řece jistě vědí, o čem hovořím. Během výpravy ještě několikrát velmi silně sprchlo a tak jsem kromě topolu musel bojovat ještě s vyplaveným sedimentem a větvemi, který se do řeky dostal z nedalekého potoka. Dva dny jsem se snažil lovit dále od břehu, což znamenalo přehazovat přibližně každých 40 minut, následně jsem 10–15min čistil vlasec od bordelu a teprve potom jsem mohl znovu nahodit. Takto jsem fungoval celé dva dny od čtvrté ranní, až do půlnoci. Montáže jsem nahazoval do míst, kde je hodně kamenů a tak se velmi částo stávalo, že nebylo možné je ze břehu stáhnout a tak jsem pro ně musel zajet na člunu. Věděl jsem, že tak dlouho fungovat nevydržím a tak jsem si od začátku výpravy pravidelně předkrmoval i dvě místa nedaleko od břehu. Z delšího odhozu se mi podařilo ulovit dva lysce, z nichž jednoho již během mé první návštěvy.

Silný kal, který po deštích vytékal z potoka nademnou poměrně rychle přilákal ryby do příbřežních partií, což byla dobrá zpráva, ale bohužel se zde první den nedalo vůbec lovit, protože s sebou kromě bahna a trávy, přinesl velké množství větví a dalších nečistot. Kapři se ale začali ukazovat a já jen doufal, že narůstající průtok to nejhorší brzy odnese a já budu moci nahodit. Když se tak konečně stalo, nenechal na sebe první záběr dlouho čekat a já si mohl potěžkat dlouhého, ale již vytřeného šupináče. Během dne se mi podařilo ulovit ještě dva krásné kapry, vysokého šupináče s hmotností přes 15kg a úžasného two tone lysce, který mě potěšil ještě více. Následující den se mi podařilo ulovit ještě dva menší kapry. Průtok kalu úplně zmizel a domnívám se, že s ním se od břehu odjely i ryby.

Každopádně jsem rád, že se mi na novém fleku, se kterým se teprve seznamuji podařilo ulovit kapry z více míst, což je pro mě velmi důležité. Určitě se sem ještě během roku několikrát podívám a příště to snad už bude bez topolu. Všechny větší ryby jsem ulovil na jednu 24mm kuličku Elite Strawberry.

Za Imperial-Fishing Team CZ/SK,

David Fořt

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.