Těžba v šupinatém Polabí

Vyrazil jsem v doprovodu mého synka na pohodovou a oddychovou rybačku na moje oblíbené místo, kde jsem předpokládal, že nějaký ten záběr udělám. A postupně se budu snažit v útlém věku nakazit svého nového parťáka kapří horečkou. To jsem ještě netušil jak moc velká horečka a neskutečná těžba to bude.

Těžba v šupinatém Polabí

Dorazili jsme kolem poledne k vodě a počasí slibovalo ideální letní podmínky pro lov kapitálních kaprů. Teplota vzduchu přes den kolem 22–23 stupňů, bouřky a přeháňky po celých nadcházejících 48h.

Vzal jsem si sebou malé kulaté zázraky od Imperial Baits. Jedná se o jednu z prvních zkušeností s tímto druhem boilie. Je velice zvláštní, je jiné než je na českém trhu běžné. Z počátku jsem k těmto kuličkám přistupoval dost laxně až dá se říci nevěřícně. Nicméně jsem si sebou vzal Elite-Strawberry a Worm-up. V průměrech 24mm, 20mm a Flying Hookbaits Pop-up 16mm a 20mm.

Nejdřív jsem rychle postavil Tempíka, který měl sloužit jako rychlý úkryt před pravidelnými přeháňkami. Poslal jsem 20mm Worm-Up + Flying popku Elite-Strawberry na písečnou lavici vzdálenou asi 80m a nakobroval asi 10 kuliček červa. Začal jsem připravovat další prut a do toho jsem musel ještě obstarávat ratolest. Někteří to znají „tati napít, tati čůrat“ a podobné radosti mi zpříjemňovaly přípravu dalšího prutu . Neuběhlo ani 15min a jízda. Jekot hlásiče doprovázely slova „tati kapiss, je tam kapiss, táto pípáá“. Nevěřícně koukám na ječící cívku a zvedám prut. Snažím se dobrzdit, ale moc to nejde, kapr si bere metry vlasce. Tak tam stojím jak opařený a stále utahuji brzdu. Kapra úspěšně zdolávám a váha ukazuje 14kg. Tak nějak nevěřícně nahazuji znova prut na lavici. No, asi jen náhoda. Než připravím další prut mám znovu záběr na červa tentokrát šupík kolem 8kg.

Konečně dostávám do vody i prut s Elite-Strawberry + stejnou popku. Opět pošlu k montáži pouze jednu hrst kuliček o průměru 20mm. Věnuji se synkovi, když po hodince přichází záběr na jahodu. Zase šupík s váhou kolem 9kg.

Následně pokračují záběry ve velice brutálním tempu. Zhruba co hodnu zdolávám jednoho kapra za druhým s váhou 8–9kg. Po každém záběru pouze velice drobně dokrmuji 8–10 kuliček příchutě na kterou chytám.

Z lepších kapříků přichází šupík s váhou 12.10kg na Worm-up a lysec s váhou 12,6kg opět na červa. Spal sem sotva pár přerušovaných hodin, kdy po rozednění těžba pokračuje v brutálním tempu. Naštěstí jsem si sebou vzal velkou zásobu kafe a redbullů. Ihned z rána přichází další šupináč s váhou 13kg na Elite-Strawberry 24mm+20mm Worm-Up na dno. Hodinu po něm přichází záběr zase na jahodu s červem a po urputném boji končí v podběráku šupík s váhou 16kg.

Nestíhám ani přemýšlet, jaké šílenství v kaprech nástrahy Imperial Baits vzbuzují, to mi dochází až nyní po příjezdu domů, když píšu tyto řádky. To co jsem spolu se svým synkem zažíval bylo naprosto jedinečné a na vždy se zapíše do mé paměti.

Sotva stíhám obstarávat synka, na mě už nezbývá moc času. Mám šílený hlad a jsem opravdu strašně urvaný, ale chtíč mě žene dál a já ani na vteřinu nepřemýšlím, že bych pruty vytáhl z vody.

Ani nevím kolik jsem vlastně udělal záběrů. Druhý den jsem je přestal počítat a kapříky pod 11kg jsem pouštěl bez focení. Vím že jich bylo neuvěřitelně moc, odhaduji to někde mezi 35–40 chycených kaprů za 48h hodin.

Přichází nádherné souboje s dalšími rybami. Z těch opravdu pěkných zmíním šupíka 16,5kg zase na 24mm jahodu + 20mm červa na dno a na stejnou kombinaci ještě rybu s váhou 13,80kg.

Tohle byla jednoznačně nejfamóznější výprava jakou jsem v životě zažil. Po příjezdu domů jsem padl a spal 13h v kuse. Ještě teď stále přemýšlím zda to nebyl pouze sen. Ale když se podívám na svou SDkartu tak vím, že sen to určitě nebyl.

„We love to fish“ „We love to Imperial Baits“

Ať to hrčí........ Lukáš Pulec

PS všem – nyní již skutečně věřím...... IB funguje neskutečně.

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.