Tajemné louže: Rozbřesk

V průběhu celého léta jsem na ryby jezdil nebo spíš možná nejezdil velice sporadicky. Neměl jsem nějak chuť ani náladu na spoustu lidí a koupáků. Snažím se u vody hledat klid a to přes léto jde relativně obtížně.

Tajemné louže: Rozbřesk

V průběhu celého léta jsem na ryby jezdil nebo spíš možná nejezdil velice sporadicky. Neměl jsem nějak chuť ani náladu na spoustu lidí a koupáků. Snažím se u vody hledat klid a to přes léto jde relativně obtížně.

Po velice pěkném jaru prožitém na velké pískovně, jsem se rozhodl, že se podívám na zoubek mému dlouholetému snu a to prozkoumávání malých louží max. o pár hektarech, kde naprosto netuším co mě čeká. O kapraře tam člověk nezavadí a společnost mu dělá maximálně několik starousedlíků. Mým cílem je vyhledávat na takových vodách zatoulané větší ryby. A že to není věc jednoduchá jsem se přesvědčil hned u první takové tůňky. Už koncem prázdnin jsem to nemohl vydržet a začal jsem tedy jezdit. Prvních několik vycházek bylo naprosto hluchých, to znamená ani píp. Snažil jsem se pozorovat zakalenou bahnitou vodu a hledat místa kde by se ryby mohli schovávat. Po chytání na různých místech jsem našel jedno v příkrém srázu pod stromy mezi roštím. Místo bylo i z pohledu místních méně vyhledávané díky vysokému nekonfortu. I s 9ft prutem jsem měl co dělat abych dopravil montáže kam jsem potřeboval. Na tomto místě jsem začal dělat první záběry a v průběhu dalších vycházek jsem nachytal nespočet kaprů od 2–4kg. Průměrně kolem 5–8 kusů za půldenní vycházku.

Úspěšnou nástrahou se stala 16mm Popka Flying Elite Strawberry namáčená v aminogelu. Jako krmení jsem používal hned několik druhů boilie tak abych našel co na této malé vodě bude nejlépe fungovat. Používal jsem Elite-Straweberry, Monster’s Paradise, Monster’s Liver a Fish.

Při jedné z vycházek se mi podařil ulovit krásný šupík s váhou 10,5kg se zakrnělou ocasní ploutvý. Tenhle krasavec mě obrovským způsobem potěšil a motivoval k dalšímu bádání po malých loužích kam chodí sedávat jen místní dědové. V průběhu vycházek jsem chytl ještě dvě hezčí ryby, které na tomto revíru budou patřit zřejmě k těm nadprůměrným. Stále si myslím, že mě tam čeká ještě nějaké překvapení, stále doufám že šupík s váhou 10,5kg není to největší co tam plave. Až čas ukáže jak to vlastně je.

Lukáš Pulec

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.