Studený podzim na malebné řece

Před mým odjezdem na třídenní výpravu, nebyla předpověď počasí zrovna přívětivá.

Studený podzim na malebné řece

Před mým odjezdem na třídenní výpravu, nebyla předpověď počasí zrovna přívětivá. Teplota přes den kolem sedmy stupňů a v noci –2. Už při odjezdu mě doprovází vytrvalí déšť, což zrovna pro mě není to nejvíc, co bych si přál. Po příjezdu k mé čím dál víc oblíbené řece, v rychlosti rozbaluji pruty a nahazuji.

Na jeden prut dávám dvě 20mm kuličky Scopana Love a na druhý jednu kuličku Scopany se žlutou popkou v esenci Scopex Butter. Zhruba za hodinu se mi rozjíždí prut osazený 2x20mm. Už je to v letošním podzimu během krátké chvíle pátá ryba na tuto montáž. Nutí mě to přemýšlet, jestli je opravdu nutné s blížící se zimou své nástrahy zmenšovat.

Nebo upřednostňovat malé plovoucí nástrahy. Po krásném souboji podebírám říčního šupináče. Velká radost z úlovku a ještě větší očekávání z dalšího dne lovu mě nenechává ani v klidu usnout. Po rozednění, ale všechna radost odplouvá společně s řekou. Vytrvalé deště zvedly hladinu o 20cm a průtok řeky byl tak silný, že mi to nedovolovalo udržet montáže na svých místech. Co dvě hodiny jsem musel montáže vytahovat a čistit od trav a dalších nečistot plující řekou. Nechtěl jsem to zabalit a ujet. Proto jsem si rozkrmil místa pod nohama a doufal v zázrak. Ten se ale ani po dvou dnech nedostavil a tak mi tentokrát řeka vydala jen jednoho svého bojovníka. I tak jsem získal zase nové zkušenosti. Ty prostě doma u pc nenajdeš…Za Imperial Baits Martin Jandík

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.