SNOWCARPING

Zdravím všechny fandy Imperial Baits v nové sezoně! Musím se přiznat, že jsem dlouho doma nevydržel a při první lednové příležitosti vyrazil na Labe.

SNOWCARPING
Na první výpravě jsem zvolil místo, kterému jsem se věnoval i v prosinci a kde jsem očekával výskyt kaprů díky teplejšímu přítoku vody z elektrárny. Bohužel, co čert nechtěl, přítok byl v době, kdy jsem k vodě dorazil vypnutý, tudíž jsem o svoji malou výhodu ihned přišel. Vzhledem k tomu, že mám na nějaký čas odebrané řidičské oprávnění, jsem závislý na svých kamarádech a manželce, takže o nějakém stěhování nemůže být řeč a musím si vždy poradit se situací tak, jak je. Prostě kde mě postavíte, tam mě i najdete :-) K vodě jsem dorazil již za tmy. Nachystal jsem si vše potřebné, místa jsem si mírně předkrmil pouze několika kuličkami boilie Osmotic Spice a Elite Strawberry a uložil se k spánku.
Ráno jsem nemohl dospat a tak jsem vyrazil pozorovat vodu. Bohužel jsem nezaznamenal jedinou známku kapří aktivity. Nahodil jsem pruty a šel si udělat snídani. Celé dopoledne se nic nedělo. Když jsem začal pochybovat o správnosti volby lovného místa, rozjel se mi prut, kde jsem měl nastraženou 1 x 20mm Elite Strawberry na panáčka s růžovou V-popkou zalitou v esenci Elite Strawberry. Výsledkem byl malý kapřík, ale první kapr roku 2016 byl na břehu! Zhruba za hodinu se mi rozjel druhý prut s jednou 20mm kuličkou Osmotic Spice. Tentokrát byl kapr o poznání bojovnější a já si mohl pořídit první lednovou fotku s kapřím krasavcem.
To bylo první den vše. Přes noc napadl sníh a tak jsem pevně věřil v úlovek kapra na sněhu. Ten se mi málem podařil okolo 10.hodiny, kdy jsem měl brutální jízdu, ale bohužel jsem nestačil být u prutu včas a kapr se stihl osvobodit. Další dvě denní výpravy jsem si naplánoval se svými kamarády na víkend 16.-17.1.2016. Místo, kde jsem se rozhodl lovit jsem znal a věděl jsem, že se zde kapři v zimním období zdržují. V následujícím týdnu mělo dojít k velkému ochlazení a tak mi bylo jasné, že mám na nějaký čas poslední příležitost pokusit se o nějaký úlovek. K vodě jsme dorazili za svítání a již brzy letěly montáže na svá místa. Zakrmil jsem úplně minimálně, pouze 10 kuliček na každý prut. Opět jsem vsadil na Elite Strawberry a Osmotic Spice. První záběr se dostavil poměrně brzy na Osmotic Spice 20mm. Jednalo se o menšího, ale krásného, velmi tmavého říčního šupináče. Na další záběr, opět na Osmotic jsem si musel asi dvě hodiny počkat.
Tentokrát se již jednalo o lepšího kapříka okolo 8–9kg. Počasí bylo velmi proměnlivé, chvíli svítilo slunce, chvíli sněžilo. Když jsme již začínali balit, rozjela se konečně také jahoda. Tahle kombinace prostě v chladné vodě nezklame a já si mohl potěžkat nádherného říčního lysce, který sebral jednu 20mm nadipovanou Elite Strawberry s jedno 16mm popkou v esenci Elite Strawberry. Prostě paráda!
Vzhledem k tomu, že mělo druhý den silně sněžit, rozhodl jsem se opět pokusit o „kapra na sněhu.“ Probudil jsem se doma silného sněžení a bylo opravdu složité, dostat se s moji dodávkou, která má zadní náhon na hlavní silnici. nakonec se to kamarádovi podařilo a zhruba po hodinové a velmi opatrné místě jsme byli opět na místě. Ryby byly tentokrát určitě i díky počasí o něco lenivější. Stále jsem však doufal. Nakonec to přišlo. Záběr i souboj snad lepší, než v létě. Jahoda opět nezklamala a potvrdila, že se na ní dá spolehnout nejen v sezóně, ale také v opravdu velmi studené vodě. Nádherný šupináč na sněhu je toho důkazem! Ať vám to jezdí! Za IB team CZ/SK, David Fořt

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.