Sniper Ellite...

Po letošní dlouhé zimě nás čekalo klasické jaro, nemyslím tím ty přírodní ujetiny let minulých. Pomalý rozjezd teplot a hodně deště přírodě jen pomohlo.

Sniper Ellite...

Po letošní dlouhé zimě nás čekalo klasické jaro, nemyslím tím ty přírodní ujetiny let minulých. Pomalý rozjezd teplot a hodně deště přírodě jen pomohlo. První letošní výpravu jsem dokázal uskutečnit až na počátku měsíce května, rozhodl jsem se chytat na jedné svazové vodě v místě mého bydliště. Po chladném konci dubna předpověď dávala šanci na oteplení s častým deštěm což způsobovalo stavy blaženosti v mé mysli.

Volba místa pro lov byla jasně daná proto že jsem předpokládal že ryby začnou po oteplení, konečně proplouvat mezi pískovnou a Labem zvolil jsem jako svůj…hot spod prostor kudy musejí ryby chtě nechtě proplout. Na výpravu se ke mě přidal kamarád Ota se kterým jsem již na této vodě chytal na podzim loňského roku. Na místě nebylo co vymýšlet dno je zde rovné bez nějakých dramatických nerovností.

Příchutě boilie jsme zvolily Elite Strawberry a Elite myslím že k výše uvedeným boilies není potřeba se dále vyjadřovat, kapři je prostě milují již mnoho let a jak se zdá nemají v plánu s tím přestat. Jako nástrahu jsem na jeden prut zvolil novinku pro rok 2017 Elite Strawberry řadu Rambo a na druhý prut Elite s 10mm růžovou V-Pops která byla dlouhodobě dipována v esenciálním oleji Black Pepper (tato kombinace je opravdu extrémně účinná).

Ota postupoval stejným způsobem, nemá cenu vymýšlet něco nového když tyto osvědčenné kombinace stále fungují. Nic méně jsme byly oba dva zvědaví na to jak se ukáže řada Rambo…a ukázala se velice brzo během výpravy se nám podařilo zdolat kapry o hmotnostech 10–15kg a pomyslnou třešničkou na dortu byly ryby o váze 20,50kg a 20kg. Nemohu opomenout jedno odpoledne a večer kdy Otu čekal naprosto famózní zážitek kdy v pozdním odpoledni zdolal 15kg vážícího šupináče a potom v průběhu 5h zdolal 6 kaprů o váze 10–11kg byla to naprostá paráda kterou si Ota náležitě užíval. Povedlo se nám vybrat týden kdy ryby opravdu začaly být na této vodě aktivní a nám se je podařilo lovit. Po této výpravě má ředa Elite opět mnoho potvrzených odstřelů velkých kaprů......

Za Imperialbaits Team Pavel Kahovec a Ota Svoboda…

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.