Ranní ptáče dál doskáče

Nelenil jsem a prvního červnového dne mi budíček zazvonil ve 3:30. Skočil jsem do auta a úháněl ke svému oblíbenému svazovému revíru. Dorazil jsem na svoje místo po vydatném dešti a celý revír byl ponořen do husté mlhy. Odpařůjící se voda z hladiny tvořila neprostupný oblak páry, přes který nebylo ani vidět. Rychle jsem napíchl kuličku 20mm Monster's Paradise meet Elite doplněnou o umělou kukuřičku a na druhý prut 20mm Elite-Strawberry, přidal PVA a poslal montáže skoro na slepo do vody. K obou montážím jsem hodil jako obvykle dvě hrsti boilie stejné příchuťě a usadil se k čekání.

Ranní ptáče dál doskáče

Nelenil jsem a prvního červnového dne mi budíček zazvonil ve 3:30. Skočil jsem do auta a úháněl ke svému oblíbenému svazovému revíru. Dorazil jsem na svoje místo po vydatném dešti a celý revír byl ponořen do husté mlhy. Odpařůjící se voda z hladiny tvořila neprostupný oblak páry, přes který nebylo ani vidět. Rychle jsem napíchl kuličku 20mm Monster's Paradise meet Elite doplněnou o umělou kukuřičku a na druhý prut 20mm Elite-Strawberry, přidal PVA a poslal montáže skoro na slepo do vody. K obou montážím jsem hodil jako obvykle dvě hrsti boilie stejné příchuťě a usadil se k čekání.

Předpověď byla nejasná, a tak jsem si rovnou postavil i přístřešek, aby mě nepřekvapila náhlá bouřka. První záběr přišel okolo půl sedmé ráno a na břeh se dostal malý šupík. V 8 hodin ho následoval další šupík, tentokrát už o něco větší cca 74cm. Opravdu jsem se smál, když jsem o hodinu později tahal dalšího zase o pár centimetrů většího naprosto totožného dlouhého šupíka. Pak záběry ustaly. Před jedenáctou hodinou jsem oba fleky znovu masivně zakrmil a čekal co se bude dít.

Snad na minutu přesně, když odbimbali poledne se rozjíždí pravý prut s Elite-Strawberry po masivním zákrmu. Od začátku je kapr odhodlaný a jeho tah je velice silný, časté obraty dají znát, že se nejedná o velkou starou rybu ale o kapra v nejlepších letech s pořádnou dávkou energie. Po dlouhé přetahované podebírám krásného zdravého šupíka dlouhého 94cm s váhou okolo 12kg. Bohužel už vytřeného. Pár fotek a krásnou rybu poušťím zpět do svého domova.

Odpoledne se již nic zásadního neděje. Už mi dochází náboje do PVAček a tak jsem se vrhnul do tvorby nového mixu. V krátkosti vám ukážu jak to dělám já aneb kapří Emanuele Ridi v akci :-D. Základ pro mix jsou samozřejmě IB Amino pelety velikosti 4mm, dále různé druhy krušovaného a řezaného boilie. Bolie drtím, krájím, trhám i sekám a sem tam půlím tak aby v mixu byla různě velká sousta od prachu až po větší kousky. Použil jsem od každého trochu. Monster's Paradise Coldwater pro okamžitou reakci ve vodě, Elite-Strawberry pro pronikavou sladkou vůni, Crawfish pro velké mohykány a špetku Monster's Paradise meet Elite pro gurmány. Celý mix pak zasypu inP a Carptrack Powderem a zalévám inL, Amino Complexem, trochu Paradajkového dipu a kapičku essence Crawfish. Jako třešničku na dortu pak přidávám ještě oritentální směs koření ala Pescador tu ale neprozradím, mix funguje i bez ní :-). Následně je potřeba min. 3–5 dní nechat směs nasakovat, dříve je prakticky nepoužitelná, tekuté složky z toho udělají nejprve nepoužitelné tuhé bláto v následující dnech se vsáknou a pak směs rozdrolím jak tvrdý rohlík a dostanu konzistenci co požaduji.

Ať to hrčí, Lukáš Pulec

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.