První ryby v nové sezóně – Christoph Trippe

Znáte to určitě všichni: První sluneční paprsky ohřívají vodu a uvnitř každého z nás se šíří ten zvláštní neklid, který nás doslova nutí jít k vodě. Přesně tak je to také u mě. Po první nevydařené výpravě hned po Novém roce, jsem si udělal malou pauzu. Teď už to ale může všechno začít znovu…

První ryby v nové sezóně – Christoph Trippe

Znáte to určitě všichni: První sluneční paprsky ohřívají vodu a uvnitř každého z nás se šíří ten zvláštní neklid, který nás doslova nutí jít k vodě. Přesně tak je to také u mě. Po první nevydařené výpravě hned po Novém roce, jsem si udělal malou pauzu. Teď už to ale může všechno začít znovu…

Teploměr ukazoval 12 stupňů a slunce ohřívalo hladinu jezera. Sluneční paprsky probouzely v rybách aktivitu, mohli jsme je pozorovat a dokonce i krmit v mělké oblasti u mostu. Bylo to neuvěřitelné. Místo jsme krmili celý týden super atraktivním krmením, abychom získali u ryb důvěru. V pátek večer jsme umístili dva pruty na hranu před mostem a další dva do malého přístavu. Protože už z minulosti vím, že na této vodě dobře fungují Pop Up, vzal jsem si jich sebou více variant.

Prvního kapra jsem ulovil až v sobotu ráno, zato to byl ale opravdový jarní poklad! Po první ulovené rybě jsme přemýšleli, že pro všechny pruty najdeme nová místa. Na každý prut jsme nachystali směs půleného boilie a krmné směsi s partiklem. Tohle neodolatelné krmení mělo nalákat ryby k našim nástrahám.

Jeden prut jsem umístil na extrémně mělké místo v blízkosti mostu. A výsledkem byl tlustý šupináč, který sebral právě Pop Up z mělkého místa. Jen po pár minutách, co jsme umístili prut na stejné místo, se ozval znovu. Tentokrát zabodoval můj kolega Maik a po krásném souboji navedl do podběráku další pěknou rybu. První ryby v nové sezóně byly uloveny, takhle to může pokračovat i nadále!

Nashle příště, Christoph Trippe – IB Team Germany

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.