Pozdrav všem IBčkám

Zdravim IBéčka, v květnu jsem vyrazil na jednu štěrkovnu v ČR, abych se pokusil o nějakou kapří „BIG ONE“ ;). Byl to můj letošní druhý výjezd k vodě… Voda po příjezdu měla kolem 16°C a doufal jsem, že se kapři ještě nezačali věnovat milostným radovánkám.

Pozdrav všem IBčkám

Po zmapování dna jsem našel 2 HOT SPOTY vzdálené okolo 250 m od břehu. Jeden prut dostal důvěru z lavice ve 2 metrech a druhý jsem pokládal do prohlubně s jemným nánosem bahna v hloubce 4,5 metrů. Montáže ležely bez záběru až do druhého dne odpoledne, kdy se mi rozjel prut z prohlubně.

Po 35 minutovém souboji jsem se stal vítězem a pod nohama ve člunu mi ležela nádherná šupinatá BIG LADY :). Váha na břehu ukázala 22,40 kg a 97 cm… Ani v tom nejlepším snu jsem si nepředstavoval takový začátek výpravy. První zaběr a hned taková šupinatá „kráva“ :). Ale jak už to bývá, byla i tou největší za celou dobu lovu… Kapři byli opravdu před třením a krmili se jak smyslů zbavení.

Záběry chodily jak přes den, tak v noci. Ale všechny další ryby, které jsem zdolal, se váhově pohybovaly už jen kolem 7 – 13 kg. Na druhou stranu to byl perfektní relax, užíval jsem si každý záběr, počasí přálo a za celý týden jsem zdolal asi 80 kaprů. Co víc si přát!

Úspěšné nástrahy – Monster-Liver, Moster-Paradise, Elite-Strawberry, bílá V-Pops naložená v Black Pepper a L-P pasta. Montáže jednoduché ze šnůrky Strip-X 25 lb a dopněné háčky Centurion 2000 ATS vel. 6. Určitě jsem na této lokalitě nebyl naposledy ;)…
IB GOOO!


S přáním krásných úlovků…
Martin Kamp

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.