Po dlouhé době

Jaro jsem nedobrovolně musel vynechat ze zdravotních důvodů. Takže se dostávám na kapry až začátkem léta. Těžko se mi povede dohnat zameškaný čas, ale zdraví je přednější a ryb je všude dost.

Po dlouhé době

Jaro jsem nedobrovolně musel vynechat ze zdravotních důvodů. Takže se dostávám na kapry až začátkem léta. Těžko se mi povede dohnat zameškaný čas, ale zdraví je přednější a ryb je všude dost. Už je po zahájení dravců, tak si při každodenní přívlači prokrmuji jedno zajímavé místo na které se na tři dny chystám. Netrvá to dlouho a konečně vše pozoruji ze zázemí svého bivaku, ale aktivita ryb je hodně slabá. Přes den jsou celkem slušná vedra, takže věřím v noční záběr.

Ale neděje se nic ani v noci. Poslední noc se konečně ozývá hlásič a po krátkém boji pod břehem pokládám na podložku prvního kapra. Lysec není z těch největších, ale jako první ryba potěšil. Na sobě má znatelné známky po tření a na podložce mi zanechává jahodovou kaši, takže elite strawberry mu zachutnala. Po fotce na památku a puštění, pokládám prut zpět na úspěšné místo. Ráno vystřelí i prut z druhého vzdálenějšího místa s dvěma šestnáctkami crawfish . Kapřík není žádný obr, přesto s ním pořizuji pár fotek. Konečně se to začíná trochu hýbat, ale čas je neúprosný, takže prut místo do vody skládám a pomalu balím. Bylo to fajn pár dní a obě nástrahy si připsali na konto další rybky. Tak zas někdy příště.

Za IB Žabák

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.