Pět dni na řece

Na začátek května jsem měl naplánovanou  rybářskou dovolenou. Volba tentokrát padla na řeku. Od poslední vycházky, kde jsem skoro vůbec nekrmil, jsem zvolil jinou taktiku a to s masivnejším krmením.  Za pět dní jsem zakrmil 20kg boilie Elite Strawberry a 15 kg Amino Pelet, které jsem pro zatraktivnění zaléval IB Carptrack inLiquid-Big One. První zakrmení bylo cca 3kg na prut,  po necelých 18 hodinách to konečně vyjelo.

Pět dni na řece

Na začátek května jsem měl naplánovanou rybářskou dovolenou. Volba tentokrát padla na řeku. Od poslední vycházky, kde jsem skoro vůbec nekrmil, jsem zvolil jinou taktiku a to s masivnejším krmením. Za pět dní jsem zakrmil 20kg boilie Elite Strawberry a 15 kg Amino Pelet, které jsem pro zatraktivnění zaléval IB Carptrack inLiquid-Big One. První zakrmení bylo cca 3kg na prut, po necelých 18 hodinách to konečně vyjelo.

První letošní říční šupináč měl něco málo přes 70cm a udělal mi neskutečnou radost. Za následující dvě hodiny jsem dostal další záběr. Tentokrát od lysce podobné velikosti. Tyto dvě ryby odstartovaly mojí asi nejúspěšnější výpravu, kterou jsem na svazové vodě zažil. Celkem jsem zdolal 19 kaprů, při čemž ani jeden neměl pod 70cm a devět z nich bylo nad deset kg! Pro mě jednoznačně nejhezčí ryba výpravy je patnácti kilová lysá krasavice ve fantastické formě.

Třešničkou této výpravy je obrovský šupináč 107cm a 21,7kg! Boilie Elite Strawberry mi opět nadělilo nádherné úlovky ze svazové vody. Poslední dva dny lovu mi každá ryba nechala na podložce slušnou dávku mého krmení a bylo vidět, že se na má krmná místa s chutí vracely. 90 % ryb jsem dostával z všude přítomných vázek, díky šokovému vlasci Shock'it o průměru 0.50 mm jsem drtivou většinu úspěšně navedl do podběráku až na jednu jedinou, kapr odhadem 13kg mi spadl těsně před podběrákem. Byly to opravdu nádherné dny strávené u vody, na které budu hodně dloho vzpomínat.

Dan Vlk

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.