Pár hodinová kráska

Tento rok jsem prakticky nevytáhl lehátko ze sklepa. Pravidelně ho musím vyndat a nechat vyvětrat aby nevlhlo . To že u vody nenocuju několik dní a chodím jen párhodinovky a denní vycházky mě však neochuzuje o krásné úlovky. Vždy jsem si myslel, že pokud člověk u vody není alespoň 2 dny nemůže nic chytit. Stále sem utvrzován, že je to naprostý nesmysl a tento způsob lovu se mi libí čím dál tím víc.

Pár hodinová kráska

Tento rok jsem prakticky nevytáhl lehátko ze sklepa. Pravidelně ho musím vyndat a nechat vyvětrat aby nevlhlo . To že u vody nenocuju několik dní a chodím jen párhodinovky a denní vycházky mě však neochuzuje o krásné úlovky. Vždy jsem si myslel, že pokud člověk u vody není alespoň 2 dny nemůže nic chytit. Stále sem utvrzován, že je to naprostý nesmysl a tento způsob lovu se mi libí čím dál tím víc.

V sobotu dopoledne pěkně na líňáka v 10h nakládám synátora a vyrážíme k vodě. Samozřejmě všude narváno. Zbylo jedno místo, kam se podívám vidím ve vodě trávu. Vzal sem polarizačky a hledal jsem nějaké oka. Dvě jsem našel, jedno cca na 90–100m a jedno asi na 50m od našeho místa pobytu. Nakobroval jsem na oba fleky plus mínus 2kg Crawfish. To vzdálenější místo byl docela oříšek ale napotřetí se mi povedlo trefit tak jak jsem chtěl. Doprostřed zakrmeného místa jsem poslal jednu samotnou 16mm popku Elite-Strawberry a to jen z důvodu, že sem prostě zrovna jinou popku neměl. Po asi 3h jízda. Kapra jsem musel doslova prosoukat skrze 100m porostu aby toho nebylo málo zamotal se mi do sousedního prutu. Ani jsem nedoufal, že toho kapra nakonec podeberu. Ten den asi sv. Petr stál při mně, protože nemožné se stalo skutečností a mě se podařilo podebrat krasavce s váhou 14,7kg. Další zářez nádherného lysce. Pro takové ryby si k vodě jezdím a nemusí mít ani 20kg. Na rozloučenou přišel těsně po setmění ještě jeden menší chlapík.

Lukas Pulec

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.