Pánská jízda

Je poslední říjnový víkend a dopoledne můj 4 letý synek přišel s báječným nápadem, že by rád šel na ryby. Je hezké počasí, teplota kolem 10 °C, tak to by nám mohlo u maminky projít…

Pánská jízda

Po rychlém obědě to vyšlo a vyrážíme k nedaleké řece. Naše oblíbené místo je naštěstí volné, ale o pár desítek metrů proti proudu stojí 4 auta a během hodiny přijíždí další 2. Asi nějaké závody :o)

Než jsem nachystal všechno pro mlaďase je kolem 14hod. a už nám moc času na samotný lov nezbývá. Jsme v obležení 6 rybářů a čas se krátí. Zklamat synka a odejít bez ryby, to bych moc pozitivních tatínkovských bodů nenasbíral. Rozdodnu se tedy ryby nekrmit, ale spíš chytat. Kolem montáží rozhodím pár nasekaných kuličel Elite Strawberry s Crawfish a přidám hrst 15mm amino pelet.

Oba pruty letí do vody a je třeba čas zabavit mlaďase. Mezitím, co hledáme zakopaný pirátský poklad, tak se rozjíždí prut dále od břehu a na konci je hezký kapřík. Synek skáče tradostí a já jsem také spokojený, jahoda mi zachránila kůži.

Proběhne rychlé foto, pohlazení od mlaďase a kapřím maže zpět do řeky. Jestě se připomíná Ondra, že mu musí dát na cestu do tlamky jednu jahodovou kuličku, ale je pozdě, kapřík už mává ploutví na rozloučenou. Neuteklo ani 10 minut a rozjel se prut po břehem. Ryba ale ví, co má dělat a u břehu se v rozpadlé navigaci zbaví montáže. Rychle měním návazec a jedeme dál… Za další 20 minut jsme ale zpět ve hře a jsou venku další dvě hezké rybky.

Pak ještě chytáme několik menších kapříků kolem 5kg, ale to už se šeří a máme zbalenou podložku, tak mažou zpět bez focení rovnou z podběráku.

Za těch pár hodin to byla velmi příjemná akce. Jako vždy se mi vyplatilo rozumné množství prémiové návnady, před kvantitou…

Montáž jsem zvolil zvolil svou oblíbenou ze ztužené šňůrky, háčku velikosti 6. s mikroobra­tlíkem a boilies nadlehčeným korkem.

Jednotlivé komponenty jsou jednoduché a snadno dostupné.

Háčky # 6

Pevná 25lb šňůrka s potahem

Uvážeme klasickým způsobem háček a zbytek šňůrky odstřihneme (já jej ještě zatavím zapalovačem)

Navlékneme mikroobratlík

A nasuneme gumovou zarážku pro obratlík

Na šňůrku navlékneme 2 sinkery

A na drug kopek navážeme očko.

A teď je na řadě trocha modelařiny. Podle velikosti koule zvolíme 6mm / 8mm vrtáček.

A vsuneme dovnitř korek, který jsme předem napíchli na jehlu. Pokus se o napíchnutí budete snazit až s korkem v kouli, s velkou pravděpodobností vám boilies praskne…

Pak už jen trocha flosky

Zatavit a máme hotovo

Boilies by mělo krásně sedět nad háčkem, ale nemělo by ho svou váhou zvedat

Přeji všem krásný podzim plný hezkých ryb a pamatujte – není to vždy jen o monstrech, dětská radost to vše překoná :o)

Pescador

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.