Pálava

Ahoj zdravíme všechny příznivce kaprařiny, hlásíme se z další zprávou od vody,v této zprávě se s vámi chceme podělit o zážitek z původně desetidenní výpravy na Pálavské jezera. Odjezd na tuto výpravu jsme si naplánovali na 7. listopadu v brzkých ranních hodinách. Touto výpravou jsme chtěli pro letošek ukončit putování za Českými kapry. Na výpravu se s námi vydávají ještě dva kolegové Víťa s Davidem a tak pevně doufáme,že se nám tato ukončující společná výprava povede stejně jako v loňském roce.

Pálava

Ahoj zdravíme všechny příznivce kaprařiny, hlásíme se z další zprávou od vody,v této zprávě se s vámi chceme podělit o zážitek z původně desetidenní výpravy na Pálavské jezera. Odjezd na tuto výpravu jsme si naplánovali na 7. listopadu v brzkých ranních hodinách. Touto výpravou jsme chtěli pro letošek ukončit putování za Českými kapry. Na výpravu se s námi vydávají ještě dva kolegové Víťa s Davidem a tak pevně doufáme,že se nám tato ukončující společná výprava povede stejně jako v loňském roce.

Po sledování dlouhodobé předpovědi počasí se vše jeví dobře,ale po příjezdu na místo je opak pravdou. Celou výpravu nás provází mraziví počasí a rychle klesající teplota vody až na pouhých 5°C což na aktivitě kaprům při vyhledávání potravy na zimní měsíce moc nepřidá a tak se modlíme v každý záběr. Po prvních dvou nocích to vypadá celkem slibně Víťa má dva záběry od kapra, ale bohužel ani jednoho kapra nezdolává,kapr se vždy dokázal vysvobodit v Pálavské podvodní džungli. Dalších pět dní jsme všichni bez jakéhokoliv kontaktu s kaprem a tak přestáváme věřit v další záběry a usuzujeme že kapři asi již zimují,do této doby se nám daří chytit jen několik cejnů.Společně se domlouváme a shodujeme, jestli nenastane nějaká změna,že si výpravu zkrátíme o dva dny.Počasí zde panovalo spíše zimní, teploty se přes den drží lehce nad nulou a v noci klesají až k –6°C.

Šestý den budí Jardu pípání příposlechu a tak se vydává na vodu, zdolávat zdejšího kapra po několika minutách se vrací z pěkným šupíkem, po zvážení se ručička váhy zastavuje na krásných 17,10kg, a tak se nám tak trochu ulevuje, že se nám čekání a vynaložené úsilí v takovéto zimě trochu vyplácí v slušného kapra. Šupík zabral na vlastně rolované boilie ze směsi Fish +Banana za přidání esence Banán přizvednuté na panáka žlutou V pops zalité také esencí banán.Mohu říct, že na letošní výpravy zvolená kombinace boilie z těchto směsí nám fungovala opravdu skvěle a nachytala nám opravdu dost krásných kaprů,na příští sezonu máme již vybráno a určitě měnit nebudeme, neradi bychom se připravily o krásné zážitky z firmou Imperial Baits… Pro tento rok máme již lov kaprů v ČR ukončen a 27. prosince máme naplánovanou výpravu na Státní vodu do Francie, a tak pevně věříme, že se nám zde zadaří lépe a budeme se moci opět s vámi podělit o své zážitky.

Ještě bychom se chtěli zmínit jaké otřesné podmínky panují na březích Pálavy ohledně bivaků a vůbec všech potřebných věcí na delší výpravy.Je to opravdu otřesné jaké podmínky u nás panují pro slušné kapraře, zde několika místním vadí opravdu vše, i to že jste u vody a jsou to takoví hrdinové, že na vás volají starosty tamějších obcí a nebo policii. Nejlépe se snad mají ti, kteří tuto nádhernou vodu drancují, opravdu normálním lidem to hlava nebere. Všichni co tuto vodu navštěvujeme bychom se měli zamyslet nad tím že je potřeba s tím něco dělat. Jen pro představu když jsme si v jedné nejmenované obci kupovali povolení k vjezdu tak jsme se ptali tamějších úřednic, proč se dělají takovéto vyhlášky, a sami vám řeknou mi tomu nerozumíme tak to radši všechno zakážeme, z doslechu jsme se dozvěděli, že už to otrávilo život i místním rybářům a že sem radši nechodí. Je to opravdu škoda že to takto funguje i pro poctivé kapraře, kteří vše pouštějí a ještě uklízejí po jiných rybářích či spíše dobytcích…Snad se to do budoucna vše otočí a zlepší…Ještě bychom závěrem chtěli poděkovat místní starostce za shovívavost a i přes žalování místních občanů, že zde kapraříme a i přes to vše jsme se společně dokázali domluvit jako normální lidé a nikdo nikomu nedělal problémy a nechala nás zde bez jakýchkoliv dalších následků, za to jí patří velký dík…

Všem Slušným kaprařům přejeme mnoho krásných Kaprů a dní strávených u vody.

Za Imperial Baits Žemlička Jarda a Žemlička Martin

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.