Nejistota - Philip Jacob

Blížil se prodloužený víkend. Mnoho rybářů se na něj dlouhodobě připravuje a přemýšlí o tom, kam vyrazí na svoji výpravu. Již dlouho dopředu jsme se rozhodli, že navštívíme jednu pro nás úplně neznámou vodu o které jsme neměli vůbec žádné informace.

Nejistota - Philip Jacob

Blížil se prodloužený víkend. Mnoho rybářů se na něj dlouhodobě připravuje a přemýšlí o tom, kam vyrazí na svoji výpravu. Již dlouho dopředu jsme se rozhodli, že navštívíme jednu pro nás úplně neznámou vodu o které jsme neměli vůbec žádné informace. Před příjezdem na samotné místo jsem si musel přijezdovou cestu nejprve projít sám, protože tudy již evidentně hodně dlouho neprojelo žádné auto.

Přesto jsme se nakonec hustým porostem probojovali na naše místo. Voda byla tak zarostlá, že téměř nebyla vidět. Nastal čas vybalování. Když jsem poprvé vyrazil člunem na vodu, byl jsem trochu rozpačitý. Vodní porost byl tak hustý, že se prakticky nedalo nalézt místo, kam položit montáže! Ve vodě leželo také spousta popadaných stromů. Nakonec se mi podařilo montáže úspěšně položit, ale po dvou dnech bez kontaktu a bez známky jakékoliv rybí aktivity jsem se sám sebe ptal, zdali tu vůbec nejací kapři žijí.

Dal jsem se tedy do řeči s jedním místním rybářem, který vodu dobře znal. Dozvěděl jsem se ale poměrně smutné zprávy. Nebyl další důvod na tomto jezeře zůstávat a tak jsme se plni zklamání sbalili a naše cesta pokračovala. Tentokrát však již na vodu, kterou jsme velmi dobře znali. Povětrnostní podmínky byly pro tuto dobu naprosto ideální. Pro rybáře naprosto dokonalá situace, nicméně když jsme dorazili na místo, zjistili jsme, že je poměrně nízký stav vody. Jezero již dávno nebylo vystaveno rybářskému tlaku a tak nikdo neměl žádné přesné informace o lovu na této vodě. Nakonec jsme si vybrali jezero, kterému říkáme „Jugle Lake.“ Je to z toho důvodu, že je tvořeno mnoha zátokami, které jsou plné mnoha starých mrtvých stromů. V létě jsou tyto stromy, až půl metru pod vodou. Tato situace velmi stěžuje samotné rybaření, protože ryby se zdržují především v těchto překážkách a v případě, že se vám již podaří udělat záběr je velmi náročné je z této „džungle“ zdolat. Nachystal jsem si tedy pruty. Na lovném místě jsem zakrmil směsí boilie Crawfish v průměrech 16/20/24mm.

Na další prut jsem zvolil na kámen vysušené boilies Monster´s Paradise.

Hned první noc se mi podařilo zdolat krásného špígla na hraně u rákosu, kde byla hloubka 0.5m a nacházelo se zde velké množství raků.

Výkyvy počasí byly extrémní. V dopoledních hodinách jsem na sobě měl zimní oblečení a přes den to bylo na tričko. V poledním slunci jsem také zdolal dalšího krásného a dlouhého špígla, který opět neodolal boilies Crawfish na hraně u rákosí.

Při balení nemohl odolat lákadlu ani můj talisman :-) Z výpravy jsem nakonec odjížděl velmi spokojený. Kolikrát se vyplatí vyzkoušet štěstí i na neznámých vodách.

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.