Návrat k začátkům

Již delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou změnit výrobce boilies. Po jarních měsících jsem se konečně rozhoupal a změnil jsem ho.

Návrat k začátkům
Již delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou změnit výrobce boilies. Po jarních měsících jsem se konečně rozhoupal a změnil jsem ho. Na výběr bylo skutečně mnoho výrobců „magických kuliček“, ale já se nakonec rozhodl vrátit do začátků mé kaprařiny, kdy jsem mimo jiné používal výrobky Imperial Baits. První volba, kde jsem s Imperial Baits začal, byla soukromá voda ve Východočeském kraji, kde jsem zažil v minulosti hodně překvapení, ale i propadáků.
Vzhledem k tomu, že se blížil konec prázdnin a doma byla i manželka, musel jsem navrhnout víkendový výlet k vodě pod bivak nejen dětem, ale i manželce. Do tašky jsem připravil Elitko, Banán, Osmotic a Monster paradyse. Když jsme dorazili na místo, začalo vyzvídání u správce revíru a i u okolních rybářů. Zděšení nastalo po té, co jsem se dozvěděl, že ryby týden nejdou a vytaženy byly pouze náhodné úlovky. Místo, na které jsem si pomýšlel, bylo obsazeno a stejně tak i dvě zbylá, která jsem měl vytypovaná. Volba byla tedy jasná, nezbývalo nic jiného než jít lovit mezi ostrovy. Po první noci bez záběru přišel ráno na Elite první dorostenec, kterého se podařilo zdolat synovi.
Přes den se aktivita ryb rovnala bodu mrazu a já si pohrával s myšlenkou, že vyhořím jak svíčka. V noci to začalo být mnohem veselejší, ryby začaly chodit ze dvou pro mě zajímavých míst a já se nevyspal. Celkem se za noc podařilo proměnit sedm záběrů. Pět ryb bylo do 10 Kg a dvě se přehouply přes 15 Kg. Tímto byla po mě testovací rybačka splněna. Ale co dál, vždyť já jsem odkojený Labák.
Týden dovolené přede mnou, svolení od rodiny obdrženo, a tak už zbývalo jen vyrazit na Labe, najít si klidné místečko a tam vyzkoušet mou volbu. Nakonec se také i na Labi podařilo během dvou tříhodinových vycházek nachytat slušné ryby, které se nechaly přemluvit na boilies „ELITE a Monster Paradise“… Víc mě bohužel nebylo pro pracovní vytížení kolem domu umožněno. Společně se mnou jezdil i synátor, který přes mou veškerou snahu, vyhrával být včas po záběru u prutů a zasekával. Já byl šťastný, že se mnou tráví čas u vody a učí se jak nové věci, tak pravidlo, že „kapr není žrádlo, ale kámoš“…

David Šandor

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.