Na řece za domem

Po nekonečně dlouhé době se mi konečně podařilo vyrazit k mé milované řece. Měl jsem před sebou celý víkend. Naskládání věcí do auta trvalo snad celou věčnost a připomínalo to spíš hru Tetris, než klasické balení…

Na řece za domem

Po nekonečně dlouhé době se mi konečně podařilo vyrazit. Měl jsem před sebou celý víkend. Naskládání věcí do auta trvalo snad celou věčnost a připomínalo to spíš hru Tetris, než klasické balení… Nakonec se povedlo a vyrážím na cestu. Jsem trochu zklamaný, protože místo je obsazené a tak se musím s kamarádem vejít na malé místo kus po proudu. Navíc nás hoši dokonale zavřeli svými vlasci mezi jezem a zdymadlem, takže vyhlídky na klidný lov nebyly nijak růžové.

Rozhodl jsem se tedy umístit své montáže kousek od svého břehu, aby voda nebyla ještě víc sešněrovaná. Zakrmil jsem jen velmi zlehka směsí Amino pelet a předmáčeného boilies Elite Strawberry. Než jsem postavil bivak a nafouknul svůj iBoat, rozjel se mi levý prut a první šupináč byl venku.

Poté následnovalo několik kapříků kolem 5 kg, které jsem opatrně pustil rovnou z podběráku. Kolem 16 hod se mi zas rozjel pravý prut a druhý hezký šupináč byl na světě.

Kolem 21 hod mám záběr na pravý prut s Monster Liver. Je to dlouhý s štíhný říční čahoun. Už jsem byl tak unavený, že jsem stáhnul druhý prut a šel jsem dohánět spánkový deficit z předešlých dnů.

Ráno v 6 hod mě budí kamarád, že je čas chytat. Rychle nahážu pruty do vody, pocukruju směsí pelet a boilies a jdu ještě chvíli „přemýšlet“. Rychlé stávání mi nedělá dobře. Jako nástrahu dávám lehce zatíženou plovku Elite Strawberry na mém oblíbeném návazci IQ RIG. Montáž krásně leží na dně, ale plovka s bročkem je neutrálně vyvážená a funguje na 100%.

Celé dopoledne bylo bez záběru. Kolem oběda hoši nad námi balí. Posunu své pruty trochu dál od břehu a vyplácí se mi to. Zabral mi kapr, kterého si budu jistě dobře do budoucna pamatovat. Určitě je to mladší bráška Pitbulla. Vypadá, že si toho hodně prožil, tak ho moc dlouho netrápím a rychle ho vracím řece. Je předemnou už jen nekonečné balení…

Pescador

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.