Letní kapři z hloubek

 V letních měsících jsem trávil nejvíce svého rybářského času u své oblíbené svazovky. Každou strávenou chvilku u vody se snažím využít na maximum, ale léto vždy beru i jako velký relax, odpočinek, koupání atd… Vždy když jsem přijel k vodě, jsem hledal lovné místo kde je více jak 5m hloubky. 

Letní kapři z hloubek
V letních měsících jsem trávil nejvíce svého rybářského času u své oblíbené svazovky. Každou strávenou chvilku u vody se snažím využít na maximum, ale léto vždy beru i jako velký relax, odpočinek, koupání atd… Vždy když jsem přijel k vodě, jsem hledal lovné místo kde je více jak 5m hloubky.

Z loňských a předloňských letních měsíců, jsem věděl, že když už kapři reagovali na moje nástrahy tak to bylo vždy z hloubek 6–8 metrů. A cíleně hledat kapry v těchto hlubších partiích se vyplácelo i letos. Na první zákrm jsem si vždy předem doma připravil směs boilie elite a elite strwberry a k tomu alespoň kilogram amino pelet velikosti 15mm. Směs jsem zalil játrovým liquidem a zasypal powdrem nebo trochou squid-liver moučky.

K této předem připravené směsi dávám vždy ještě nakládaný tygří ořech. Snažil jsem se krmení nerozhazovat do všech směrů a tak jsem za pomoci markru našel vhodné místo, kam jsem naspomboval tuto našlapanou směs a hned na to místo k markru i nahodil.Tato taktika se mi celkem i vyplácela…Pod háček jsem nastražoval Elitku v pastě doplněnou o půlku 20mm V-popky naložené esenci Black Pepper a elite, nebo samotnou 24mm elite strawberry, kterou jsem vždy trochu odrbal nožem, aby více makala.

Dva největší letní kapry jsem měl na dvě 10mm V-popky naložené v eliťácké esenci s pepřem a obalené v játrové pastě. Za těch pár letních výprav se mi povedlo chytit pár menších ryb od 5–10kg a také dva kapři o váze 16kg a jeden 16,5kg. Krásný a plodný podzim u vody.

Leoš Kubeš

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.