Labský sen

Aniž bych to tušil, tak se to podařilo krátce po změně výrobce kuliček. Dočkal jsem se posunutí mé dosavadní váhové hranice kapra z Labe. Místo, kde jsem chytal, jsem vybral dva týdny dopředu s tím přesvědčením, že se jedná o správnou volbu pro krátkodobý lov, který bohužel musím poslední dva roky provozovat.

Labský sen

Aniž bych to tušil, tak se to podařilo krátce po změně výrobce kuliček. Dočkal jsem se posunutí mé dosavadní váhové hranice kapra z Labe. Místo, kde jsem chytal, jsem vybral dva týdny dopředu s tím přesvědčením, že se jedná o správnou volbu pro krátkodobý lov, který bohužel musím poslední dva roky provozovat. Pryč jsou ty doby, co jsem si mohl dovolit jezdit sám na víkendy k vodě, dnes jsem rád, že se dostanu na tři až čtyři hodiny a to mám téměř vždy sebou jednoho ze dvou synů. Nicméně se na řece podařilo najít místo, kde se břeh svažuje do metru a půl, kde tvoří první lavici.

Potom pokračuje velmi pozvolna do šesti metrů a po jednom metru se zvedá na konečnou pětimetrovou hloubku. Jasná volba pro lov, kapří stezka objevena. Postupně jsem místo nastartoval a to ne zrovna malým množstvím partiklu, do kterého jsem přihazoval boilies Elite o průměru 20mm a Monster´s Paradise o průměru 16 mm. Po masivním krmení partiklem jsem po týdnu krmení místa dohazoval pravidelně pouze boilies. Přišel den D a já využil toho, že jsem doma sám a vyrazil jsem na tříhodinový lov. Po příjezdu na místo jsem lehce dokrmil, nástrahy dopravil na místo a začalo pozorování vody. Kapři se po hodině začali ukazovat a pomalu se přibližovali, bylo jasné, že teď a nebo nikdy.

Během chvilky se roztočil naviják na pravém prutu a po malé chvilce skončil kapr v podběráku, po odháčkování jsem na nic nečekal a montáž cestovala zpět do vody. V tom se rozezněl levý hlásič, kapra se podařilo zdolat bez komplikací a když jsem ho přemísťoval na podložku, začal znovu pískat pravý hlásič. Kapra jsem dal k prvnímu do podložky a zdolal jsem třetího. Za dvacet minut přišel ještě jeden záběr, ale to už byl jen dorostenec, kterého jsem obháčkoval rovnou ve vodě. Blížil se čas oběda a jelikož jsem vykonával funkci otce i matky, musel jsem s mládětem mazat domů a postarat se o jeho hladové bříško. Před odjezdem opět lehce dokrmeno …co kdyby …

Starší synátor, když dorazil ze školy a viděl fotky, začal desetiminutovku výčitek a mě nezbývalo nic jiného, než doufat, že nás manželka pustí zase k Labi.
Po tom, co jsme dostali svolení od manželky, byl směr jasný. Do vody opět putovala kulička boilies Elite a Monster´s Paradise. Po hodině se to rozjelo.
V hlavě se mi honilo, že Monster´s Paradise zabodoval a teď je ještě řada na Elitku. Stalo se a pravý prut se rozjel, ryba si brala vlasec jak chtěla a nemělo cenu přibrzďovat. Přibližně po 100 metrech úprku po proudu se mi kapra podařilo otočit a pomalu přitahovat. Pro jistotu jsem se vydal po břehu naproti kaprovi, o kterém jsem měl tušení, že by mohl být slušný. V hlavě se mi honila myšlenka na kapra atakující hranici 20 kg, který byl na úseku, kde jsem seděl v roce 2014, vytažen.

Rybu jsem měl pod břehem a blížila se chvíle navedení ryby do podběráku, ale po dvaceti minutách souboje jsem neviděl s kým mám tu čest. Ryba jako by věděla, že mám pod nohama ve vodě napadáno hromadu větví a klacků a toho se také patřičně snažila využít. Nakonec jsem kapra vydoloval pod hladinu a hned bylo jasné, že to není žádný drobek, ale ryba přes 15 kilo.

Po malé chvíli se ryba houpala v podběráku a já jsem měl problém rybu přes příkrý břeh dostat ven. Na podložce už bylo pouze pohledem jasné, že kapr má rozhodně přes 15 kilo a že půjde o trochu s váhou víc. Po zvážení, které dělám jen občas, bylo jasné, že dosavadní 17 kilový mazlík prohrál svoje prvenství, protože váha pokračovala za hranici 20 ti kilo. Po odečtení podložky jsem se dostal na váhu překračující 19 kilovou hranici a v tu chvíli bylo jasné, že jsem se pro Imperial Baits rozhodl správně.

David Šandor

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.