LABETO ŠLAPETO

Po dlouhé době jsem mohl vyrazit na ryby v čase, kdy jsem chtěl a ne kdy jsem „mohl.“ Konec července přinesl po velmi horkých letních mírné ochlazení a především chladnější noci, na které jsem dlouho čekal.

LABETO ŠLAPETO

Věřil jsem, že právě toto by mohlo kapry rozhýbat. Místo, které jsem si zvolil je s plnou výbavou ze břehu jen velmi těžko dostupné a tak jsem se nalodil na nový kamuflážový iBoat 320 a vyrazil jsem.

Vylodil jsem se, až velmi pozdě v noci, tak jsem pouze postavil tábor, nachystal si návazce na ráno a místo jsem vydatně předkrmil směsí boilie Monster Liver, Elite, 15mm a 25mm Carptrack Aminopelet, to vše jsem zasypal Carptrack Powderem a GLM Full Fat a přelil Carptrack Liquidem. První dávka se skládala z 8kg této neodolatelné směsi. Po asi dvouhodinovém spánku jsem nahodil pruty a lov mohl začít.

Den probíhal poměrně klidně, foukal silný vítr proti proudu, tak to mám na řece rád. Noční teploty klesly, až na 9 stupňů, což bylo přesně to, co jsem potřeboval. Věděl jsem, že kapři budou potřebovat nějaký čas, než naleznou moje nástrahy. V podvečer jsem zdolal první dva šupináče okolo 10kg.

Naprosto jsem důvěřoval ve svoji strategii a pravidelně místo dokrmoval. Následující den probíhal opět bez záběru, ale vše se mělo změnit po 16.hodině, kdy začal opravdový kolotoč. Během následujících několika hodin jsem se prakticky nezastavil a tahal jednoho kapra za druhým. Jednalo se o nádherné říční kapry. Třetí den již mi kapři začali luxovat lovné místo i přes den a záběry přicházely poměrně pravidelně.

Každý večer pak pravidelně následovalo několikahodinové kapří šílenství a šňůra třeba 15 záběrů za sebou. Takto to probíhalo, až do konce mé výpravy pouze s tím rozdílem, že se poslední tři dny začalo opět měnit počasí a denní i noční teploty se rapidně zvyšovaly a změnil se i směr větru.

I přesto se mi dařilo přes den nějaké ryby udělat a večer jsem si vše „dochytal.“ Za 6 dní lovu se mi podařilo ulovit 48 kaprů a jednoho amura. Více, než 15 ryb mělo hmotnost přes 10kg. K tomu řadu tlouštů a cejnu. Byla to náročná, ale nádherná výprava, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. To jakým způsobem ryby reagovali na nástrahy a krmení od Imperial Baits bylo naprosto neskutečné. Doslova po těchto kuličkách šílely!

Příští týden mě společně s Honzou Hubkou čeká kvalifikační závod na WCC 2015 na pískovně Samberk. Startujeme za tým Tropic Liberec, já budu samozřejmě používat nástrahy IB. On-line report vám přineseme na stránkách www.carpfishing.cz. Držte nám palce.

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.