Květen s Elite Strawberry

Letošní zima byla velmi dlouhá a podmínky, které následovaly po mrazech, by se v pohodě daly nazvat, jako ,, psí počasí ‘‘. Neustálé kolísání teplot se jevilo, jako velmi špatná situace a když do toho připočtu průtok na Vltavě, znamenalo to jediné a to ,, problém ‘‘.

Květen s Elite Strawberry

Letošní zima byla velmi dlouhá a podmínky, které následovaly po mrazech, by se v pohodě daly nazvat, jako ,, psí počasí ‘‘. Neustálé kolísání teplot se jevilo, jako velmi špatná situace a když do toho připočtu průtok na Vltavě, znamenalo to jediné a to ,, problém ‘‘.

Nyní, je už, ale začátek Května a konečně se umoudřilo počasí. Začínají se objevovat teplé paprsky od sluníčka , na které jsme všichni čekali a i když jsou večery pořád ještě chladné, zima je již pryč. Připravuji nové návazce, krmení a taktiku pro lov jarních kaprů. Vzhledem k tomu, že průtok vody na řece ne a ne klesnout, volím dvě oblíbené vody. Jednou je má srdeční záležitost a to je oblíbená pískovna, která mě naučila všemu a druhá voda je asi 6 hektarový stoják, který také moc rád navštěvuji.

Jednoho krásného rána jsem vyrazil pouze na jednodeňku právě na již zmíněný stojáček. Bylo nádherné počasí. Vybral jsem si místo a zakrmil půl kilem 16 mm Elite Strawberry. Celý den se nic nedělo, ale to bylo v pořádku, protože jsem chytal jen pár metrů od břehu a čekal jsem na tmu. Na pravém prutu jsem měl háček Centurion 2000 a pod ním panáčka z Elite Strawberry 20 mm + pop-up Elite Strawberry 16 mm. Na levém prutu jsem měl háček Cranked Hook s Elite Strawberry 20 mm na dno. Oběma montážím věřím na 100 % , tak není co řešit a můžeme už jen čekat.

Krásný den utekl jako voda a slunko začalo pomalu zacházet. Trošku jsem ještě dokrmil cca 50 kuliček, které jsem si nechal při příchodu vymáčet a doufal jsem v první záběr. Dá se říci, že opravdu až s naprostou tmou se mi mé místo rozjezdilo, protože Elite Strawberry přilákala kapry na hostinu a povedlo se jí to opravdu excelentně ! Za 4 hodinky jsem udělal 5 záběrů, z toho se 5 kaprů postupně vystřídalo na podložce a ještě lepší je to, že dva z nich byly opravdu nádherné ryby.

Elite Strawberry ukázala svoji sílu, ale to, že se jedná o nástrahu nejvyšší kvality již dáááávno moc dobře vím a proto jí věřím……. Pár dní na to jsem se na toto místo vypravil znovu ale to zase až příště
Honza Chvapil

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.