Krátké vycházky na mojí oblíbenou řeku

Zdravím IBčkáři, kvůli nedostatku času jsem nucen jezdit k vodě na krátké výpravy přes noc, ale i tak se dá zažít mnoho skvělých zážitků, na které pak rád vzpomínám. Vše začalo na konci března, kdy jsem začal prohledávat úsek řeky, kterou mám kousek od domova.

Krátké vycházky na mojí oblíbenou řeku

Zdravím IBčkáři, kvůli nedostatku času jsem nucen jezdit k vodě na krátké výpravy přes noc, ale i tak se dá zažít mnoho skvělých zážitků, na které pak rád vzpomínám. Vše začalo na konci března, kdy jsem začal prohledávat úsek řeky, kterou mám kousek od domova. Ale co se začalo dít koncem dubna a v následujících dnech, kdy se ke mě připojil i kamarád Martin, to se nám nezdálo ani v tom nejlepším snu. 
Našli jsme místo kde se kapři zdržují a měli tam dostatek přirozené potravy, aby se mohli připravit na tření. Plán byl jasný, udržet je tam za každou cenu. Jako nástrahu, ale i na zakrmení jsem zvolil svoje rolované boilies. Ze směsi Worm Up obohacenou Krillem a esencí Bloodworm, kuličky jsem dělal průměru 20mm. Přijížděl jsem každý pátek po práci a ráno při balení jsem místo zakrmoval pár kuličkami, večer už jsem moc nekrmil abych zvýšil možnost záběru. Tahle taktika se mi vyplatila.
Byla neděle večer, kolem sedmé, kdy jsem nahazoval své pruty a věřil v záběr. Netrvalo dlouho a prut se mi rozjel, krásná jízda proti vodě.

A já si tak mohl vychutnávat zdolávání prvního kapříka této sezóny, s váhou 7,8 kg. Sice žádný obr, ale radost mi udělal obrovskou. Konečně jsem mohl prohlásit sezóna zahájena. Do půl noci žádný záběr nepřišel. Přesto jsem se spokojeností nahazoval až ráno. Po náhozu jsem si lehl na lehátko a pruty nechal v klidu. Bylo půl sedmé a já se podíval na pruty. A řekl jsem si: ,,Zas mi jen nalákala." Jen co jsem to do řekl, opakovala se ta samá situace. Znovu neskutečný záběr. Kapr nešel zastavit, chvílemi si dělal co chtěl. Zahlédl jsem ho u protějšího břehu, bojoval ze všech sil. Postupně jsem ho dostával blíž k sobě, nedával mi nic zadarmo. Při podebírání se mi rozklepali kolena, jak byl velký. Váha ukazovala po odečtení saku rovných 17kg, šel jsem do kolen. Většího jsem z řeky neulovil, nevěřil jsem svým očím. Myslel jsem že ještě spím, ale sen to nebyl. Další víkend hlásiče mlčeli.

Víkend poté jsem po práci vyrazil znovu, ale o pár desítek či stovek metrů dále. Na místo též zakrmené námi. Záběru jsem se dočkal až ráno, bylo půl šesté a naviják nabíral otáčky. Místo bylo celé zarostlé a při zdolávání mi kapr zůstal v řasách. Nezbývalo mi nic jiného než pro něj jít do vody. Povedlo se mi ho úspěšně vyprostit i podebrat. Sice jsem si dal ranní koupel, ale byl jsem spokojený. Kapra jsem položil do podložky a začal jsem si ho prohlížet. Byl mi povědomí, nedalo mi to a prohlédl jsem si fotku z minule. Musel jsem se smát, byl to opravdu on, ten kapr kterého jsem ulovil před čtrnácti dny. Pro jistotu jsem ho ještě zvážil, jak svojí, tak Martinovo váhou. Oba jsme se shodli, že nabral půl kila za čtrnáct dní. Nemohl jsem uvěřit tomu, že se nechal zlákat znovu, ještě za tak krátkou dobu. Když jsem přijel opět večer na místo, doufal jsem v další záběr. Svatý Petr mi daroval hned dva, bohužel jsem o oba přišel, potom už pruty jen mlčeli. Při balení domů jsem vzpomínal na zážitek s mým říčním kamarádem. Už jsem se nemohl dočkat až budu moct znovu soupeřit s místními domorodci. 
Přeji všem příznivcům i klukům s Imperial Baits, mnoho úspěchů u vody. Za IB. Tomáš Černý

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.