Krátká vycházka na stojáček

Pěkné počasí mě vyhnalo na dvě krátké odpolední vycházky na svazový stojáček. Již je to otázkou dní kdy kapříska půjdou do tření. Naměřil jsem vodu kolem 19 stupňů v mělké části jezera.

Krátká vycházka na stojáček

Pěkné počasí mě vyhnalo na dvě krátké odpolední vycházky na svazový stojáček. Již je to otázkou dní kdy kapříska půjdou do tření. Naměřil jsem vodu kolem 19 stupňů v mělké části jezera.

První odpolední vycházku jsem do kontaktu s rybou nepřišel i voda se zdála poměrně klidná bez velké aktivity. Došlo k rychlému oteplení této části a ryby zřejmě teprve čekala pouť za teplejší vodou v přípravě za třením. Na druhý den jsem opět vyrazil. Krmil jsem 20mm Elite-Strawberry a Monster's Paradise Meet Elite, kterou jsem si v poslední době velice oblíbyl hlavně díky jejím opravdu perfektním selektivním vlastnostem.

Pod háček jsem věšel boillie 20mm a na konec pro zvýraznění jsem umístil malou umělou kukuřičku v essenci Banán. Neodpustím si používaní PVA punčoch pokud mi to okolnosti dovolují. Nyní jsem si 3 dny dopředu připravil zajímavý mix. IB Amino Pelety, Carptrack Powder, Carptrack inL a inP a vše jsem ještě zalil IB Amino Complexem, do směsi přidávám ještě svojí tajnou směs zákeřného koření :). Vše jsem nechal perfektně nasáknout a odležet. V odpoledních hodinách se na břeh přišel podívat maličký krásný lyseček. Těsně před západem slunce přišla pomalejší táhlá jízda a ihned po prvním kontaktu s rybou bylo cítit, že jsem se konečně dočkal místního matadora. Po dlouhém urputném boji s několika krušnými chvilkami jsem podebral dlouhého nádherně svalnatého šupíka s váhou 13 kg. Po rychlém vyfocení jsem vše sbalil a vydal se k domovu. Místo bylo totálně rozplašené soubojem a nemělo smysl dále setrvávat. Tak zase příště.

Za IB Lukáš Pulec

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.