Krátká podzimní výprava

Konečně jsem měl na podzim tři dny volna a rozhodl jsem se je využít jak jinak než u vody. Vybral jsem si místo, o kterém jsem věděl, že zde přede mnou nachytali dva rybáři krásné kapry. Umístil jsem na vodu jen jednu bójku zhruba do míst, odkud jim chodily ryby.

Krátká podzimní výprava
Konečně jsem měl na podzim tři dny volna a rozhodl jsem se je využít jak jinak než u vody. Vybral jsem si místo, o kterém jsem věděl, že zde přede mnou nachytali dva rybáři krásné kapry. Umístil jsem na vodu jen jednu bójku zhruba do míst, odkud jim chodily ryby. Pod háček jsem dal na jeden prut osvědčenou Elitku 20mm v totožné esenci Elite, na krátkém 15lb fluorocarbonu. Na druhý prut jsem dal pod háček dvě kuličky 20mm Elite, na delším návazci z tenkého fluorocarbonu.
Montáž jsem zasypal dvěma lopatkami směsi boilies a pelet a pár lopatek partiklu. Za první noc se mi podařilo udělat tři záběry. Ovšem opakoval se scénář z minulé výpravy. Všechny ryby zajely do stejné vázky a utrhl jsem je. Místo jsem si označil H-bójkou a pokusil se vázku dostat kotvičkou z vody. Na několikátý pokus se mi podařilo vytáhnout část větve a vytrhat staré vlasce a montáže s olovy. Druhý den jsem raději oba pruty převezl o kus dál a zakrmil směsí boilies a pelet. Jeden asi na 350m a druhý na 420m.

V noci mě vzbudila jízda na prut zavezený dál od břehu a zdolal jsem pěkného šupináče. Ráno se se mnou rozloučil ještě jeden větší šupináč. Všechny záběry přišly jak jinak než na Elitku 20mm. Měl jsem v plánu během října a listopadu několik kratších výprav, ale jak se říká sportem ku zdraví. V předposledním zápase sezóny jsem si poranil kotník a mám na 3 týdny sádru. Užívejte si podzimní pohodu u vody, Martin „Čuďa“ Navrátil

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.