Krásné Slovensko

Pro letošní podzimní výpravu jsem si vybral krásnou slovenskou svazovou vodu o rozloze přes tisíc hektarů. Od svých slovenských přátel vím o několika místních mohykánech přesahujících hranici 20kg, proto jsem byl plný očekávání. I když vím, že na tak velké ploše to není jednoduché, nějakou tu ,,kobylu,, přelstít.

Krásné Slovensko

Pro letošní podzimní výpravu jsem si vybral krásnou slovenskou svazovou vodu o rozloze přes tisíc hektarů. Od svých slovenských přátel vím o několika místních mohykánech přesahujících hranici 20kg, proto jsem byl plný očekávání. I když vím, že na tak velké ploše to není jednoduché, nějakou tu ,,kobylu,, přelstít.

Po příjezdu k vodě a nekonečném nošení a vybalovaní, se rychle sešeřilo a já nechal hledání lovného místa raději až na ráno. Brzo ráno vyrážím konečně na vodu a zhruba po dvou hodinách jsou tyčovky tam, kde mají být. Jednu umisťuji na vzálenost zhruba 450m a druhou na hranici téměř 800m. První místo rozkrmuji cca 5kg boilie Elite Strawberry 24mm, smíchané s aminopeletami 25mm, zalité liqvidem a to vše zasypané powderem. Na druhou bójku připravuji stejné množství, jen s boilie Monster's Paradise 24mm. Na každý prut volím boilie 2x24mm stejné příchutě se kterou jsem si lovná místa rozkrmil.
Pro větší atraktivitu na první dny lovu nástrahy namáčím do dipu a zasypavám gelem, což vytvoří při kontaktu s vodou na povrchu boilie povlak a zabrání to nežadoucímu nasátí ostatních pachů. Po zavezení prutů přichází první záběry v noci a já se v nasledujících třech dnech nezastavím. Na břeh se za tu dobu podívalo přes patnáct kaprů v rozmezí od 8 do 12kg. Byl jsem nadšený, jednak z boilie, které neskutečně šlapalo, ale také z rychlosti, kterou dokázalo kapry na lovné místo přilákat. Kontakt s rybou mám a žačínám vymýšlet plán, jak se dostat na zoubek místním kobylkám. Rozhodl jsem se, že na vzdálenější bójce přestanu úplně na dva dny krmit a nechám to tam ty menší kapry vyzbírat. Dávám pod háček dvě kuličky dopředu vymáčeného boilie EliteStrawberry a s hruba půl kilem boilie to pokládam na dva dny nekrmenou bójku. V 11hodin večer mi přichází na tento prut opatrný záběr.

Než se stihnu oblíknout do prsaček, kapr roztačí cívku v nádhernou jízdu ze vzdálenosti 800m. Držím motor na plno a kličkou točim jako o život. Po cestě zjištuji, že kapr už je téměř o 100m jinde. Konečně mám šokovku na cívce a začíná přetahovaná o každý centimetr. Po zhruba 15minutách cítím, že se souboj chýlí ke konci, připravuji podběrák, rozsvicuji čelovku a při pohledu na obra, kterého mám na prutě, se mi rozklepala kolena. Neskutečná radost se ale během vteřiny mění ve smutek, když těsně u podběráku se kaprovi uvolnil háček, montáž mi prolétla nad hlavou a já věděl, že je konec. Kapr ještě chvilku ležel nehnutě na hladině, jako kdyby mi dával poslední možnost si ho prohlédnout, pak plácnul ocasem a zmizel pod hladinou…Po návratu na břeh jsem si sedl do bivaku a celou noc přemýšlel, co se mi to vlastně stalo. Bylo to obrovské zklamání po těch dnech dřiny, ale na druhou stranu mám o to víc důvodů se tam vrátit a srovnat účty. Na závěr bych chtěl poděkovat Davidovi Fořtovi za možnost opět chytat na produkty firmy ImperialBaits.

Za IB Martin Jandík.

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.