Krásná noc na rybách

Závěr prázdnin a začátek září pro mě byl hektický. Užil jsem si krásnou dovolenou, ale ihned jak jsem přijel jsem byl zavalen prací. Smutně jsem po večerech přidával reporty kolegů na web a přemýšlel, kdy a zda se vůbec na ryby ještě dostanu.

Krásná noc na rybách
Závěr prázdnin a začátek září pro mě byl hektický. Užil jsem si krásnou dovolenou, ale ihned jak jsem přijel jsem byl zavalen prací. Smutně jsem po večerech přidával reporty kolegů na web a přemýšlel, kdy a zda se vůbec na ryby ještě dostanu.
Zlom udělala moje milovaná žena, když mi v pátek řekla „tak si zajeď alespoň na noc, třeba se něco povede a alespoň chvíli nebudeš myslet na práci ☺“. I řekl jsem si „ano“ a vyrazil. K vodě jsem dorazil kolem půl sedmé večer. Nebylo času nazbyt a rychle jsem poslal klacky do vody. Byl jsem na vodě, kterou znám, ale na místě, ze kterého jsem nikdy dříve nechytal. Flek se mi zamlouval již od první chvíle co jsem spočinul na jeho břehu. Pro svou 18h rybačku jsem si vybral boilie IB Monster’s Paradise a mojí klasiku IB Elite-Strawberry. Pod háček jsem nastražil 20mm Half’n Halfs a dokrmil jednou hrstí (10–12 kuliček) stejné příchutě.
První kontakt s rybou na sebe nenechal dlouho čekat a kolem půl desáté se ozval příposlech. Po chvilce jsem podebral šupíka, odhadem kolem 8–9kg. Jako první se ozvalo Paradajko. Tohle boilie jsem si velmi oblíbil díky velice silnému výtažku z česneku. Toto je přesně období, kdy česnek funguje 100% a mnohem lépe než například v horkém létě. Pozdější jaro a přicházející podzim to jsou jeho měsíce. Už se těším až v zimě vyzkouším variantu cold water. Už by to chtělo kapříka na sněhu ☺. Dokrmil jsem opět hrstičku a šel si lehnout.
Zanedlouho mě vytáhl do vlhké noci další záběr. Tentokrát se zdálo, že ryba bude slušnější. Líně se převalovala a působila až komicky nešikovně. Výpady byly velice laxní, i když těžké. Po chvilce přetáhování jsem podebral úžasného, neskutečně pupkatého šupíka s váhou 13,1kg. Opět si zobl Monster’s Paradise Half’n Halfs 20mm. Zase jsem dokrmil a chystal se jít lehnout, když se rozjel nově nahozený prut. Rychle jsem vytáhl dorostence kolem 7kg a vrátil ho vodě. Tradičně další hrstička paradajka a šel jsem zase spát ☺.
Za necelou hodinku jsem opět vstával. Tentokrát se ozvala Elite-Strawberry. Mžourajíc jsem podebral a odfotil dalšího šupíka, odhadem zase někde kolem 9–10kg a padl na lehátko. Tentokrát mě nechali něco přes dvě hodinky, než se rozjel prut s paradajkem. Kapříka jsem cvakl a pustil ho vodě. Opět jsem dokrmil hrstičku.
Tentokrát byl trochu klid a vzbudil mě až záběr kolem půl deváté. Překvapen, že už je tolik hodin jsem zdolal krásného šupíka s váhou 12kg. Přišel mi popřát pěknou cestu domů. Dál se už nic nedělo, a tak jsem pomalu sbalil a vydal se k domovu.

Jsem velice potěšen, jak extrémě rychle a i při velice jemném krmení se dá dosáhnout záběrů. Je naprosto nezpochybnitelné, že jakmile boilie od IB do vody padne, tak ho kapřík lapne.

„We love to fish“ Lukáš Pulec pro Imperial Baits.

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.