Konečně to přišlo, start sezony 2016

Po méně šťastných 5 dnech u vody v průběhu ledna a února jsem vyrazil na 48h na svoje oblíbené jezero. Neustále se měnící předpověď počasí mě nutila několikrát přehodnotit moje plánované místo pobytu.

Konečně to přišlo, start sezony 2016

Po méně šťastných 5 dnech u vody v průběhu ledna a února jsem vyrazil na 48h na svoje oblíbené jezero. Neustále se měnící předpověď počasí mě nutila několikrát přehodnotit moje plánované místo pobytu. Nakonec jsem zvolil zlatou střední cestu. Ani hloubku, ani mělčinu. Předpokládal jsem, že pokud se předpovědi vyplní a v neděli se oteplí, začne foukat teplý vítr, mohlo by to kapry rozhýbat a ti se začnou pohybovat z hloubky za větrem do mělčin.

Po příjezdu jsem změřil teplotu vody, která měla 4,7 stupně a vzduch v poledne okolo 5–6 stupňů celsia. Dal jsem se do vybalování. Měl jsem sebou silně dipované boilie a Popky Elite-Strawberry a Monster Paradise, vsadil jsem na ně.

Prvních 12 hodin se toho moc nedělo, až nad ránem se ozvalo nesmělé píp… píp.. Vyhrabal jsem se ze spacáku hledíc na špičku prutu, jemně sebou škubala v raním bezvětří. Lehce jsem přisekl, jelikož jsem tušil, že kapr stojí na místě. Byl tam…. První kapr sezóny 2016 si zobl dipované Monster’s Paradise. Žádný velký souboj se nekonal, čemuž se asi při této teplotě vody nemůžeme asi divit . Podebral jsem menšího lysečka. Měl jsem velkou radost, že konečně ty promrzlé dny u vody přinesly úspěch.

V průběhu dne se krom dvou cejnů nedělo nic. Tak jsem přemýšlel jak na ně. Ještě mi zbývalo 24 hodin lovu, v jejichž v průběhu mělo přijít oteplení a já chtěl být připraven s něčím, co ve vodě ještě nebylo. V autě jsem vyštrachal pytlík unikátního boilie Monster’s Paradise meet Elite. Tohle boilie rozhodně nepatří mezi zimní trháky a už vůbec to není speciálka do studené vody, ale něco mi říkalo, že když to nezkusím budu si to vyčítat.
Značně jsem ořezal 2x 20mm kuličky a poslal je tam společně s PVA naplněnou micropeletkami IB doplněnou tajnou směsí koření ala Pescador . Nad montáž jsem dokrmil dvě hrsti tohoto speciálu. Vůbec poprvé jsem také použil divný háček Twister s pro mě nezvyklou úpravou rovnátek a držátek vlasu .
Neuběhly ani 2 hodiny a ozvalo se pípnutí. Opět lehké přiseknutí a lehké zdolání dalšího vousatého krasavce. To že byl opět menší mi naprosto vůbec nevadilo. I přesto mi dokázal vykouzlit úsměv ve tváři. Opět jsem přehodil a zase dokrmil. Vlasec jsem maximálně dopnul a svoje E.C.U. nastavil na maximální možnou citlivost. Velké překvapení bylo, kdy i za silného větru a nárazového deště hlásiče ani jednou falešně nehlesly, a i přesto dokázaly přesně indikovat, když do toho kapr jemně ďobnul a zůstal stát na místě.
V průběhu silného teplého větru se to opravdu rozjezdilo a já jsem všechny pruty přezbrojil na Paradajko meet Elite s háčkem Twister. Co dvě hodiny se s železnou pravidelností dostavovaly záběry s naprosto totožným scénářem. Do svého odjezdu jsem celkem zdolal ještě 9 vousáčů cca od 7 do 11kg .
Lepší zahájení nadcházející sezóny jsem si ani nemohl přát. Doufám, že i vy ostatní co se pokoušíte o prvního ještě zimního kapra roku 2016 budete mít úspěch a dáte nám o něm vědět. Vítáme všechny fotky vašich úlovků na Imperial Baits.

Lukáš Pulec

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.