Kličkovaná mezi bójkami

Času není nazbyt a chuť vyrazit k k nedaleké řece silnější, než pud sebezáchovy. Je totiž první den, kdy dravčům skončily poklidné dny a řeka je ovázaná šňůrami ozdobenými pestrobarevnými bójkami, které z dálky vypadají jako poházené zimní kulichy :)

Kličkovaná mezi bójkami

Za silné bouřky přijíždím k řece, ale i poslední místa jsou obsazená a nosit potmě v lijáku věci skoro kilometr se mi vůbec nechce. Přejíždím s kamarády na druhou stranu řeky a rozhoduji se nechat věci v autě a přespat jen tak, pod přehozem s tím, že za rozbřesku nasedneme do člunů a pohodlně se dopravíme na místo. Bouřka byla tak silná, že jsem toho pod přehozem moc nenaspal. Kolem 3 hodiny ranní už konečně bouřka ustává. Nafukujeme tedy čluny a vyrážíme daleko od všech….

Nacházím krásné místo u břehu, kde se dno zvedá z hluboké tůně a mírně se vlní. To bude pro nejbližší dny moje místo, kterému budu věřit. Kolem krouží loďky s lovci zubatých, velké výletní loďě a všudypřítomná říční Policie. Až neděli odpoledne ruch na řece ustává a já nemám mimo pár hezkých cejnů a menšího kapříka z předešlého dne žádný záběr. Nasadím tedy montáž poslední záchrany – 16mm plovku IB Carptrack Flying Elite. Tahle kouzelná nástraha mě vždy na řece zachrání kůži. S tungstenovou zátěží je těsně nade dnem a nic jí neodolá – ani na řece :o) Uteklo jen pár minut a prut se ohýbá pod krásným lyscem. Kamarád udělá rychlé foto a je třeba balit, rodina a práce čeká….

Pescador

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.