Každý rok stejná doba......

Ondřej Kuběna nám zaslal zprávu ze svých jarních výprav, kdy se mu s kamarádem Martinem podařilo nachytat několik krásných kaprů, včetně labského vetrána přes 20kg!

Každý rok stejná doba......

Letoší rok, spíše brzké jaro nebylo moc na kapry dobré,proto jsme se rozhodli s kamarádem Martinem že vyčkáme na tu tzv TOP dobu. Pečlivě sledujeme počasí a pomalu ale jistě vzrůstající teplotu vody. Je zhruba polovina měsíce května a vše souhlasí tak jak má .
Jako každý rok na jaře není lepší doba na ulovení nádherných kaprů jako je právě v květnu. Kapři již jsou v plné síle,voda již v řece dosáhla teploty 16 stupňů a tak se ryby pomalu připravují na tření. A to je náš čas. Ryby intenzívně vyhledávají potravu,a to když člověk trefí je to zážitek. Za ty roky chytání kaprů jsme jeli pomalu na tutovku,ikdyž Vám tuto radost může velice rychle překazit nenadálá změna počasí. Přišel den kdy jsme se rozhodli na první letošní delší výpravu na svazovou vodu ČR.

Po příjezdu jsme ihned zakrmili cca 50m pás na hraně kterou již dobře známe. Jako krmení jme zvolili jak jinak než boilie Elit 24mm a Vpops pink a white o průměru 16mm napuštěné v esenciálním oleji black pepper. Tato kombinace byla doslova smrtelná past na kapry. Hned první večer zdoláváme krásné ryby okolo 8–12kg za pár hodin lovu perfektní začátek. Další dny přicházejí záběry v pravidelných intervalech a i v pravé poledne. Již zmíněnou kombinaci boilie ještě obalíme do powder pasty a už to tam letí.

Martinovi přichází nenápadný záběr jak od cejna. Pomalu v prvé poledne když slunce doslova palí zdolává Martin svůj nový osobák ze svazové vody ČR 20,10kg nádherného šupináče. Nebudu popisovat každý záběr ale měli jsme dohromady za pár dní více jak třicet kaprů z nich většina měla nad 10kg. Tři ryby nad 16kg a jeden poklad na který jsme čekali oněch 20,10kg. Co více si přát . Před třením ryby i opravdu velcí jedinci strácejí opatrnost a máme velkou šanci je ulovit.

Vše je jen otom vypozorovat kde a kudy ryby pravidelně projíždějí,jelikož stačí někdy být jen třeba o 20 metrů vedle a již jte bez záběru. Bohužel je to tak. Pozorujte vodu,mějte dobré krmení a hlavně být ve správný čas na správném místě. Jak jsem již psal tato doba se dá při troše štěstí dobře trefit. Co se týká krmení tak jsme za týden lovu zkrmili okolo 40kg boilie a 50kg partiklu. Tudíš něco do vody napadalo,ale věřím že to bylo opravdu na místě.

A ikdyž jsme takto krmili z chycených kaprů šli jen pouze mraky škeblí a vodních šneků. V tuto dobu je voda dle mého názoru neukrmitelná. I proto že Vaše krmné místo atakuje v hojném počtě i bílá ryba. Jaro máme opravdu rádi jelikož ulovení kapři jsou v plné kondici a pěkně kulatí. A není to jen o tom ulovit co možná největší kapry,ale i menší ryby nám udělali opravdu radost,co kapr to originál . Tak a hurá k vodě…

Tak ať se i Vám daří nachytat spoustu pěkných ryb na výrobky Imperial Baits

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.