Kapři  na sněhu

Je pozdní listopad, ráno kolem 4 hodiny mi zvoní budík, startuji svůj vůz a pomalu projíždím malinkou vesnicí, ve které bydlím a přemýšlím nad tím, co mě dnes na rybách u řeky Vltavy může čekat. Vesnice celá ještě spí, tma je černá jako uhel a já pomalu začínám spřádat plány, jak bych mohl dnes dostat alespoň jednoho pěkného kapra do podložky………..

Kapři  na sněhu
Je pozdní listopad, ráno kolem 4 hodiny mi zvoní budík, startuji svůj vůz a pomalu projíždím malinkou vesnicí, ve které bydlím a přemýšlím nad tím, co mě dnes na rybách u řeky Vltavy může čekat. Vesnice celá ještě spí, tma je černá jako uhel a já pomalu začínám spřádat plány, jak bych mohl dnes dostat alespoň jednoho pěkného kapra do podložky……….. Přijíždím k řece a je to tady! Stojím na břehu, koukám do míst, kam chci umístit své montáže a momentálně mě nezajímá nic jiného, než to, že prostě musím dostat pěknou rybu na břeh. Sice ještě není povolená doba lovu, sice vůbec nevidím kam mám nahodit klacky, ale to je mi naprosto volný a prostě naslepo nahazuji oba klacky přesně tam, kam chci.
Usedám do křesla, koukám do tmy, zhluboka se nadechuji a… je to tu ! Doléhá na mě to, co neumím popsat. Ticho, klid a vyrovnanost na duši…….snažím se poslouchat co to jde a toužím slyšet vyskočit kapra někde tam ve tmě a pomalu začínám věřit, že boilies na které jsem vsadil mi přinese pěknou rybu…….ano Elite strawberry věřím jak ničemu a kdybych mohl měnit, nikdy tak neudělám! Zhruba za dvě hodiny mi přichází brutální záběr a já už vím, že jsem udělal dobře, když jsem věřil právě Strawberrce, protože jsem právě dostal na podložku rybu a nechápu! Lysec měří 65 cm, na výšku měří 30 cm a váží 8 kg!!!!!!! Tak právě pro takovou rybu jsem sem jel. Další záběr se již nekoná a proto jedu domu do tepla krbu k teplému čaji a k Šárce.
Pořád mi to ale nedá a moc si přeji ještě jednu věc a to je udělat si krásnou fotku s kaprem na sněhu. První víkend v zimě v práci, druhý víkend také, ale třetí víkend je tu, já nemám práci a sněhu je na severní straně u Vltavy dost. Balím klacky a vyrážím do mrazivého rána opět na ně. Jestli jsem se rozhodoval, na které boilies vsadím je u mě na zimní chytání naprosto zbytečná otázka. Beru jak se říká do kapsy pár koulí Elite strawberry 20 mm, klacky na záda, podložku do ruky, zapnout čelovku ať vidím na cestu a hurá do míst, kde vím, že je možnost splnit si sen a fotit na sněhu. Výsledek této zhruba šestihodinové vycházky mohou nejlépe potvrdit dvě nádherné fotky, které jsem pořídil, tak se na ně po přečtení článku podívejte, protože opravdu na 10. leden a řeku Vltavu stojí za to!!!!!!!

S pozdravem za Imperial Baits Honza ,, Drak,, Chvapil

p.s. Neseďte doma na gauči, vezmětě klacky a hurá k vodě, kapři mají barvy takové, jaké v teplém období nikdy neuvidíte  a pokud opravdu vyrazíte, přeji všechno štěstí pro pěkný úlovek 

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.