Kapří finále 2015

Zdravím všechny fanoušky Imperial Baits! Jako po celý rok, tak jsem i v prosinci ve chvílích, kdy jsem našel alespoň chvíli času, vyrážel na Labe, abych podniknul poslední souboje s mojí oblíbenou řeku.

Kapří finále 2015
Zdravím všechny fanoušky Imperial Baits! Jako po celý rok, tak jsem i v prosinci ve chvílích, kdy jsem našel alespoň chvíli času, vyrážel na Labe, abych podniknul poslední souboje s mojí oblíbenou řeku. Po velmi dlouhé době jsem si také v tomto měsíci osvěžil lov na stojáku a navštívil dvě různé lokality.
Na Labi jsem jako nástrahu používal s velkým úspěchem především boilie Explosiv Stickmix ve verzi Cold Water nadipované ve stejnojmenném dipu a také na fenomenální Elite Strawberry. Chytal jsem jak ze dna, tak na panáčka, používal průměry 16 a 20mm. Toho opravdového Big One se mi zdolat nepodařilo, ale přesto považuji své krátké výpravy za velmi úspěšné. Často jsem vyrážel pouze s lehátkem a spacákem a tak jsem se v noci musel ukrývat hluboko ve Ven-Tecu. Ne snad ani tak kvůli zimě, ale kvůli častému dešti. Naštěstí tento spacák opravdu nepromokne a mohu ho opět jen doporučit! Mezi velkým množstvím menších ryb se mi přece jen podařilo zdolat i několik hezkých kaprů mezi 10–13kg, kteří mi v tomto období roku udělali neskutečnou radost.
Pokud jde o stojáky, tam se mi dařilo o něco lépe. Na těchto vodách jsem vsadil na nadipované boilie Birdfood Banana . Do kelímku jsem kromě dipu přidal i trochu Carptrack Banana esence a original IB sladidla NHDC. Banánovou esencí a sladidlem jsem přelil i 16mm Banana Flying Pop Ups. Kromě banánových plovek jsem používal i 16mm růžové V-Pops v esenci Elite Strawberry. Pokud jde o krmení, k montáži jsem přihazoval pouze několik půlených 20mm kuliček Birdfood Banana a směs 4mm a 15mm carptrack aminopelet, zalitých InL a zasypaných InP a Carptrack Powderem. Tato kombinace mi fungovala opravdu skvěle a i ve vodě, která měla pouhých 5 stupňů se mi podařilo nachytat krásné kapry v čele s velkým a dlouhým šupináčem. Jako celou sezonu, tak i na konci roku odvedly nástrahy Imperial Baits naprosto skvělou práci. Je mi opravdu velkou ctí, že mohu tuto značku reprezentovat.

Už teď se těším, až znovu nahodím. Snad se mi to podaří ještě tento týden. Všem slušným rybářům a fandům IB přeji hodně úspěchů a zdraví v roce 2016 a těším se na setkáni s vámi na veletrhu For Fishing, kam dorazí i Max Nollert. Jako úplnou novinku zde představíme verzi boilie Birdfood Banana do studené vody. Já jsem si užil skvělé chytání i se standartní verzí, tak co teprve tahle!!!

David

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.