Jedna osudná

Vyrazil jsem na dvě noci na svou oblíbenou klubovou vodu. Počasí bylo velice proměnlivé, a tak jsem nečekal zázraky.

Jedna osudná
Období oteplení a náhlých změn počasí s velice nízkým tlakem dávalo tušení, že se žádné kapří žně pravděpodobně konat nebudou. Přesto jsem vyrazil na svojí oblíbenou vodu. Měl jsem před sebou dva dny. Bez váhání jsem sáhl po Monster's Paradise meet Elite. Nechtěl jsem chytat spousty menších ryb, chtěl jsem si vysedět pokud možno pěknou rybu a neotravovat se s rybami pod 10kg. I když běžně raději chytám více ryb i menších, tentokrát jsem si chtěl skutečně odfrknout. Moje taktika velice skromného krmení jen pár kuliček k montáži a dobře zvolená nástraha mě úšetřila nechtěných záběrů od cejnů a menších kaprů. První noc jsem měl po půlnoci krásnou jízdu, opravdu krásný bojovný kapr se mi vyřízl asi metr před podběrákem.

Těsně po rozbřesku znovu brutální jízda. Už při zdolávání bylo cítit, že na druhém konci nebude žádné ořezávátko. Po dlouhém přetahování se mi podařilo podebrat prvního a také posledního kapra výpravy. Nicméně když váha ukázala 15,70kg, byl jsem naprosto spokojen a nelitoval volbu své taktiky.

Další den se nic nedělo, bylo poměrně teplo a kapři začali putovat do ještě mělčích partií za sluníčkem a já čekal jejich noční návrat. I tak se stalo. Opět po půlnoci přišla jízda a opět k mé smůle se mi kapra nepodařilo úspěšně podebrat. I tentokrát byl soupeř chytřejší, mrštnější a u břehu se mu podařilo díky urputnému boji vyříznout. Přesto si odnáším krásný zážitek a již se těším na další akci s IB.

Lukáš Pulec

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.