JEDEN ROK

Rok 2016 byl pro mě byl zajímavý tím, že něco, co začínalo, mě neoslovilo, a tak jsem pokračoval v tom, na co jsem byl zvyklý a zvykem je Imperial Baits.

JEDEN ROK
Červen: V tomto měsíci jsem se vydal na týdení výpravu na jednu pískovnu nedaleko našeho města. Začínaly první letošní tropické dny, což není pro lov kaprů zrovna vhodné počasí, ale dovolená v zaměstnání byla nahlášena a tak jsem vyrazil. Během týdne jsem ulovil několik menších kaprů mezi 7–10kg. Byly to náhodné záběry, ryby nebyly vůbec aktivní, bylo vedro a topolový květ na hladině tomu jen napomáhal. Jedno krmné místo jsem každý den zakrmoval boilie Monsteŕ s Paradise a pro druhé jsem zvolil příchuť Elite. Čtvrtý den se začaly objevovat krátké bouřky z veder, během noci se rozpršelo a po několika-hodinovém dešti mě ráno přišel záběr od krásného starého lysce, kterému jsem navážil 18,40kg. Zafungovala na něj kulička Elitu o průměru 24mm.

Září: S koncem prázdnin jsem si v zaměstnání urval týden volna a vyrazil k vodě. Počasí se tvářilo celkem rozumně: teplo, vítr a občasný déšť byly příjemnou změnou po letních vedrech. Již doma jsem si Carptrack Liquidem zalil asi 4kg boilie Monster-Liver a nechal je 2 dni v této pro kapry neodolatelné lázni. Večer před odjezdem k vodě jsem je zasypal Carptrack Powderem a důkladně protřepal, aby se jednotlivé kuličky pěkně obalily. Během týdne jsem ulovil několik ryb, krásně stavěného a vybarveného šupíka o váze 12kg, vzteklého 15kg vážícího šupináče a pomyslnou třešničku na dortu představoval lysec o váze 17kg. Jako nástrahu jsem zvolil příchuť Monstr-Liver a Monster´s Paradise. Vše fungovalo, jak mělo, jak už to u boilie Imperial Baits bývá, tak nebylo nutné vymýšlet něco nového.

Říjen: Na druhou polovinu tohoto měsíce jsem si vzal 10dní volna a šel na ryby. Foukalo, pršelo a ke slovu se přihlásil podzim. Díky náhlé změně charakteru počasí z tepla přišlo prudké ochlazení, tak to s kapry nic neudělalo, prostě NIC. Aktivita ryb NULA......nemělo smysl valit do vody krmení pod tlakem, stačilo pár kuliček okolo montáže a pod háček něco atraktivního. Vsadil jsem na boilie Elite a Elite Strawberry. Na jeden prut jsem zvolil Eliet o průměru 24mm s V-Pop diplou v esenciálním oleji Black Pepper a na druhý prut kuličku Elite Strawberry, která asi rok spinkala spolu s několika kolegyněmi v Dipu stejné příchutě. Výsledkem mého snažení bylo několik kaprů. Z nich se zmíním o šupináčích s váhou 17,50kg a 17kg. Dvě ryby jsem ulovil i na boilie od kamaráda Jirky, ale to sem nepatří, nicméně je třeba se o tom zmínit, aby bylo učiněno spravedlnosti za dost.

S přáním klidu a krásných zážitků u vody. Pavel Kahovec

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.