Jarní řeka

Je tu páteční pozdní dubnové odpoledne a já mám už téměř na dosah celý víkend na mé oblíbené řece. Hned po práci hraji nekonečný tetris ve stylu vměstnat mou výbavu do auta. Sice jsem na sebe byl hrdý, že jsem ji za poslední dobu výrazně redukoval, ale jede i kamarád, takže ve hře bude i gril a na něm připravené delikatesy, tak se mi ty nezbytnosti k vodě zas lehce vymknuly z rukou…

Jarní řeka

Je tu páteční pozdní dubnové odpoledne a já mám už téměř na dosah celý víkend na mé oblíbené řece. Hned po práci hraji nekonečný tetris ve stylu vměstnat mou výbavu do auta. Sice jsem na sebe byl hrdý, že jsem ji za poslední dobu výrazně redukoval, ale jede i kamarád, takže ve hře bude i gril a na něm připravené delikatesy, tak se mi ty nezbytnosti k vodě zas lehce vymknuly z rukou…

Ještě v pátek před setměním mě čeká sprint v podobě postavení bivaku a vyhledání ideálního místa k lovu. Našel jsem u protějšího břehu v tišině hezkou prohlubeň, na kterou jsem se rozhodl soustředit svou pozornost. Nakrmil jsem několika hrstmi 16mm Elite Strawberry, které jsem nechal přes noc namočené ve vodě.

Chytám na popku Elite Strawberry s malým bročkem, který ji drží těsně nade dnem. To vše na montáži IQ rig z potápivě ztužené 254lb šňůrky.

Ráno se mi moc nechce z teplého spacáku, ale je čas sklízet úrodu. ryby se už ukazují na mém místě a tak kolem šesté je vše ve vodě a začíná 2 denní koncert, kdy se mi přes den daří vytáhnout několik menších kapříků, z toho jednoho hezkého 11,5kg šupináče

Do večera mám na břehu celkem 8 kapříků do 5 kg a několik hezkých cejnů a tloušťů, ze kterých by měli i kluci s feederem velkou radost. Hned po večerníčku, po setmění přichází dvě hezké ryby. Je to supináč a lysec 10,5 a 11 kg.

Obě ryby jsou velmi bojovné a v zatopených větvích mi nedávají nic zadarmo. Naštěstí se mi je daří opatrně vymotat a kamarád má tu čest zmoknout při jejich focení :o)

Za IB Pescador

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.