Z deníku kaprařovy přítelkyně, aneb co se děje v mysli ženy, když má doma rybáře

Je neděle večer a je to tady zase a znovu. Před náma je dovča a je mi jasný, že místo užívání si svýho chlapa zase budu muset sklopit uši a nechat ho jet na ryby. Je to nadšenec, který uctívá způsob lovu „chyť a pusť.“ Já to asi i chápu, ale vždy to znamená jít o Vánocích ke stánku a večeři si koupit.

Z deníku kaprařovy přítelkyně, aneb co se děje v mysli ženy, když má doma rybáře
Je neděle večer a je to tady zase a znovu. Před náma je dovča a je mi jasný, že místo užívání si svýho chlapa zase budu muset sklopit uši a nechat ho jet na ryby. Je to nadšenec, který uctívá způsob lovu „chyť a pusť.“ Já to asi i chápu, ale vždy to znamená jít o Vánocích ke stánku a večeři si koupit. Pokaždé před výpravou musím do krámu. Vyfasuju seznam a jdu vystát frontu u kasy. A to s jídlem, který většinou ani neochutnám. Je teda fakt, že poslední dobou jsem si na výletech k vodě oblíbila toasty, který může vyrobit na plynový bombě díky RidgeMonkey toastru. Jsou lepší, než doma z toastovače. A vůbec se to v tom nepálí. A co hlavně, já to nemusím umejvat!! No nic.
Pomalu se blíží jeho odjezd. Sbalí sebe a bígla… A já tu budu zase jako kůl v plotě. Teda tak úplně sama ne. Velikou oporou je mi naše kříženka, která je se mnou doma pořád. A rozhodně v neposlední řadě náš půlroční synek, který jednou možná půjde k vodě s vlastním kaprařským prutem. Když tak zavzpomínám na některé uplynulé výpravy a roky… Většinou přijde nějaký pěkný kapr, který stojí za pár fotek. Jsem ženská, takže jsem zvědavá, kam dal montáž, na co rybu nalákal a hlavně kolik vážila, abych věděla, kolik obědů zase hodil do vody. O místě lovu se dozvídám až u vody, když se podívám, kam padá olovo. Hlášky typu: pod ten strom, k tomu rákosí, proti tomu kameni… to mi sakra vůbec nic neříká.
O váhách už se dá mluvit víc, ale nejvíc mě zajímá, co ty ryby žerou. Ty jo, jako většina ryb je chycená na koule s názvem Fish. Ryba. Ryby žerou ryby… To mi hlava nebere! Ale musím uznat, že to musí být fakt bombový koule, protože na nic jinýho ty kapři snad ani neberou. Tyhle koule dělá prý nějaký Max, co mu patří firma Imperial Baits. Co jsem koukala na stránky, no páni, mají toho fakt moc. Hodně druhů. A různý velikosti. To asi podle toho, jestli ten kapr dokáže sežrat hrášek nebo tenisák :-D Málem jsem zapomněla, ještě k té kouli dává POP UP. Když UP, tak nahoru, takže logicky to tu kouli zvedá ze dna. Používá Black Pepper. Což je jasný, protože na rybu prostě pepř patří. Je to hodně dobrá kombinace. Pokaždé to nějakou rybku zláká… Posledně to k ochutnání donutilo krásnýho 13kg lysce. Jo a přez víkend, to když byly čarodějnice, tak nachytal přes dvacet kapříků a většina z nich byla nad 10kg. Ale to se všechno můžete dočíst ve „Zprávách od vody“ na stránkách Imperial Baits.

Ve středu jsme se za ním byli u tý vody podívat. Teda vlastně mu dovézt sekanou a sušenky. Ale co, pohověli jsme si v přírodě a i té rybičky jsme se dočkali :-) Musím uznat, že i když je mi někdy proti srsti, že nás zase opouští a dává přednost vodě, jsem stejně vždycky pyšná, když mi přijde smska s váhou ryby. Vodu miluju a podporuju ho, jak jen to jde… Jen teda toho kapra ve žratelný velikosti by jednou za rok donést mohl! A proto apeluji na tebe, milý Davide, až bude zase posílát objednávku, místo 20mm boilies mu koukej „omylem“ poslat tak 8mm, ať se tomu ty velký krásky vyhnou ;-D

Pro IB Klára a Tomášek Popelkovi

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.