Crawfish

Každému z nás vadí něco jiného, někdo trpí když je vedro a jiný zas když je zima. Já patřím do té první kategorie a zatím co si ostatní užívají letních radovánek, já se trápím vedrem a nechutí k čemukoli. Vesměs podobně jako ryby, upadám do letní latergie. Nejevím o nic zájem, nic mě nebaví, ba ani jíst mi nechutná.

Crawfish
Každému z nás vadí něco jiného, někdo trpí když je vedro a jiný zas když je zima. Já patřím do té první kategorie a zatím co si ostatní užívají letních radovánek, já se trápím vedrem a nechutí k čemukoli. Vesměs podobně jako ryby, upadám do letní latergie. Nejevím o nic zájem, nic mě nebaví, ba ani jíst mi nechutná. A s kaprem je to úplně stejné. Když už se konečně dokopu k tomu, že strávím pár dní u vody, tak mě o tom ryby svým přístupem k nástrahám pouze utvrdí. Přesto se mi v létě podařilo pochytat pár menších kaprů, ale ani to na mé rybářské aktivitě moc nepřidalo.

Konečně přichází lehké ochlazení a s ním stoupá aktivita jak moje, tak i kapří. Vracím se na břeh řeky s plnou polní, pln nových nadějí a očekávání. Jednou z největších zátěží je kyblík s mou oblíbenou Elite Strawberry , kterou mám vždy sebou a jedna montáž putuje do vody právě s touto kuličkou. Druhý prut si nechávám na ochytání všech možných chutí a jejich kombinací. Sám sobě si musím přiznat, že čím více toho mám sebou u vody, tím větší blbosti vymýšlím a většinou to nikam nevede. Rozhodl jsem se tedy pro to, že se budu věnovat pouze dvěma příchutím a jako druhou k výše zmiňované jsem přibral boilie Crawfish. Pro někoho neskutečný smrad, pro mě neodolatelná vůně a když to s kaprama mám stejně s létem, sázím na to, že podobné to bude i s chutí a vůní. Pár dní se mi nepodařilo udělat záběr, i přesto jsem zůstal oběma nástrahám věrný a přisuzoval to nepřítomnosti ka­prů.

Až třetí den se ozval hlásič u prutu, kde na konci vlasce visí pod háčkem bílá kulička. Jednalo se o menší rybu, ale velice důležitou pro můj úsudek s nástrahou. Mé prvotní nadšení srážejí nájezdy tloušťů, proto se uchyluji k obraně a k bílé kuličce přidávám ještě jednu černou. Ne jen že to hezky vypadá, ale tato kombinace i funguje. Stažení do obrany mi přineslo dva cenné body v podobě šupíka a krásného lysce. Tentokrát Crawfish nad jahodou jasně vítězí, tak uvidíme příště.

Za IB Žabák

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.