5 dní na řece

Ahoj, letošní sezonu jsem zahájil o něco později než loni a úplně jinde. Letos jsem ji odstartoval prvním víkendem na mém nejoblíbenějším revíru a tím nemůže být nic jiného, než naše největší řeka Labe. O první a druhé vycházce jsem seděl na místě na kterém jsem měl v předešlích rocích dobré úspěchy, ale letos tomu bylo jinak, díky velké změně počasí oproti minulému roku.

5 dní na řece

Ahoj, letošní sezonu jsem zahájil o něco později než loni a úplně jinde. Letos jsem ji odstartoval prvním víkendem na mém nejoblíbenějším revíru a tím nemůže být nic jiného, než naše největší řeka Labe. O první a druhé vycházce jsem seděl na místě na kterém jsem měl v předešlích rocích dobré úspěchy, ale letos tomu bylo jinak, díky velké změně počasí oproti minulému roku. Dle mého názoru bylo vše velmi uspěchané, stromy a květiny začali kvést a ryby se třely, dříve než tomu bylo v minulých rocích. V tom vidím můj hlavní neúspěch, jelikož jsem byl na místech, které nejsou ideální pro lov v době tření. O dva týdny později jsem konečně získal čas a vyrazil jsem opět k řece. Ryby byly vytřené a rozjeté po celém úseku řeky, ale jen tomu chyběla ta aktivita. Den před odjezdem jsem obvolával kamarády a vyptával se jich na situaci u řeky. Aktivita ryb byla téměř na nule. Bylo my řečeno ,,Sem tam se ryba chytne, ale jedná se o náhodný záběr". Ale i tohle mě neodradilo a já plný očekávání vyrážím v pátek odpoledne směr Labe. Rozhodl jsem se vzít sebou více partiklu a hned na první zákrm rozhazuji do vody půl pytle vařené kukuřice, a cca půl kila koulí. Mojí taktikou bylo nakrmit, nahodit a vydržet do záběru. To se také vyplatilo a já v sobotu okolo půlnoci podebírám krásného, bojovného říčního lysce. Bohužel, jak už jsem podotknul výše, aktivita ryb nebyla velká a mě se podařilo docílit pouze jednoho záběru. Ale i taková je kaprařina a považuji to za úspěch. Při lovu byly mými pomocníky pruty MK3 a boilies Elite a Monster Liver. Za tým Imperial baits Zdeněk Marel.

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.