36 hodin na Labi

S kamarádem Kůčou jsme se v týdnu z hodiny na hodinu rozhodli, že vyrazíme na rychlou výpravu na Labe. Na celý lov jsme neměli ani 36 hodin a navíc musel Kůča brzy ráno odjet do práce, aby mě po poledni zase vyzvedl a odvezl domů.

36 hodin na Labi

S kamarádem Kůčou jsme se v týdnu z hodiny na hodinu rozhodli, že vyrazíme na rychlou výpravu na Labe. Na celý lov jsme neměli ani 36 hodin a navíc musel Kůča brzy ráno odjet do práce, aby mě po poledni zase vyzvedl a odvezl domů. Za to mu musím ještě jednou poděkovat. Na místo jsme se museli dopravit na člunech, což bylo další zdržení. Po prvním nahození jsem byl trochu zklamaný, protože jsem nebyl schopný ve vzdálenosti, kde jsem chtěl lovit, udržet ani 250g olova, navíc se na vlasce okamžitě lepil různý bordel, včetně listí a igelitových pytlíků. Musel jsme tedy taktiku trochu přehodnotit a lovit blíže břehu. První záběr se dostavil poměrně brzy, ale kapr mi zajel do vázky, ze které se mi ho nepodařilo vyprostit.

Kůča lovil v menší vzdálenosti od samého začátku. Prvního menšího kapra jsem zdolal okolo poledne na Monster Liver 24mm. Kolega se odpoledne rozhodl na jeden prut nastražit jednu 24mm na kámen vysušenou kuličku Worm Up a po 20 minutách se mohl radovat z krásného šupináče. Mně se večer podařilo ulovit další dva kapry, ale jednalo se opět o menší ryby. Kůča za tmy bodoval dalším pěkným šupináčem na Elite Strawberry. Já jsem stále spoléhal na 24mm Monster Liver a 24mm Elite s malou 10mm zelenou popkou v esenciálním oleji Black Pepper.
Do konce výpravy se mi podařilo ulovit ještě 3 kapry. Přestože jsme neulovili žádného obra, podařilo se nám během necelých 36 hodin ulovit 8 kaprů, z nichž tři měli hmotnost přes 10kg. Kromě toho ještě několik tloušťů a cejnů. Bylo to fajn, pořád se něco dělo. Opravdu jsme si to užili. Labe nás prostě opět nezklamalo. Děkujeme!

Za Imperial Baits CZ / David Fořt & Kůča

Menu

volejte +420 731 613 162

Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.